Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Duben 2011

O blogování...

28. dubna 2011 v 15:21 | Terýsek |  Moje blogová minulost
Ze začátku jsem nevěděla,jak článek,který právě čtete nazvat,možná očekáváte nějaký návod na blogování,nebude tomu ale tak....

Upozornění:tento článek obsahuje jen a jen moje názory,nemám nic proti žádnému konkrétnímu blogu,jen píšu co si myslím.

Ze začátku jsem se byla nucena zamyslet,proč vlastně bloguji,došla jsem k názoru,že mě zkrátka baví psát a proto jsem taky založila blog,no,ale v tomhle článku nebudu psát o založení blogu mého,o tom už jsem jeden článek psala,nýbrž obecně o blog.cz.Když jsem narazila na blog.cz,hned mě ta stránka zaujala,představa svého vlastního blogu se mi hnedka zalíbila,ovládání blog.cz je jednoduché,nemůžu si stěžovat ani na vkládání obrázků a nastavování dessu.
Blog si může založit opravdu každý a musím říci,že některé blogy jsou opravdu na profesionální úrovni,jsou ale blogy,které mě opravdu odpuzují,růžová přeplácaná stránka,kde najdete jen a jen články,které nejsou o ničem,opravdu mi připadá zbytečné zakládat takový blog,když jich je všude spousta a jsou na vlásek stejné,teď nemluvím,jak už jsem řekla nějak konkrétně,ale píšu to,co si myslím a chápu,že je věcí každého o čem píše,jelikož v tom je to kouzlo blog.cz,v projevování vlastních názorů a ke psaní článků,jakých chcete.
Co se mi na blog.cz opravdu líbí je téma týdne,někdy to jsou opravdu zajímavé věci,například minelé téma týdne "NIC" mě zaujalo,alespoň mě donutilo se zamyslet,co je vlastně nic.Téma týdne je také skvělou reklamou na hlavní stránce blog.cz,pěkně mě ale štvou lidé,kteří píší k tématu týdne něco,co s ním nemá nic společného a berou to jako dobrou reklamu pro svůj blog.


Téma týdne:Nic

21. dubna 2011 v 15:47 | Terýsek |  Moje blogová minulost
...........I když je můj blog pár dní pozastavený a ještě chvilku pozastavený bude,když jsem otevřela stránku blog.cz,téma týdne NIC mě celkem zaujalo,já nikd nepíšu článek na téma týdne jen tak,vžd mě na tématu musí něco zaujmout.............

Když jsem se donutila k přemýšlení,co je to vlastně nic,došla jsem k závěru,že nic,protože nic není nic .Možná je předchozí věta k nepochopení,ale uznejte,nejde přece říci,že nic nedělám,vždycky něco dělám,i když třeba jen ležím na gauči a dívám se do stropu,kdž ležím na gauči,nedělám nic,ale ležím.
Podle mě totiž na našem,opakuji na našem světě žádné nic není,možná že někde ve vesmíru,v jiné galaxii....ale tady ne,všechno je něco,tak proč vlastně píšu tenhle článek?
Jednoduše proto,protože......musela bych se zamyslet a přepnout svůj mozek z nic nedělání na přemýšlení...
A to je asi tak všechno,co dokážu ke slovu NIC říci........


Berte prosím tenhle článek s rezervou.Je to již nějaký ten pátek,co jsem ho psala. :)

Téma týdne:Barvy

12. dubna 2011 v 20:17 | Terýsek |  Moje blogová minulost
Barvy.....děti se je učí poznávat již ve školce,některé je umí i daleko dříve.barvy nás provázejí celým životem,není ani jedna věc,která by neměla barvu,umět ale barvy sladit,nebo dokonce míchat,to je umění.Vždy obdivuji malíře,kteří umějí namíchat barvy do všech možných odstínů,nechápu,jak to dělají.
S laděním barev se setkávám často,třeba při vytváření nového designu blogu,takže vím,že sladit zápatí a stránku není jednoduché a leckdy se stím patlám i přes hodinu.na počítači je míchání barev podstatně jednodušší než ve skutečnosti,přesto to ale žádná hračka není.
Grafika na počítači je těžká,vybrat správnou fotku,správně ji upravit,je to složité,no a co teprve vybrat správný program,když jen volně ke stáhnutí je jich opravdu hodně.Výhodou je,že grafika každé stránky je pak originální.
Nevím vlastně,proč jsem tenhle článek napsala,nějak mě to téma zaujalo,protože barvy mám ráda a to od černé po křiklavě žlutou,já doufám,že se Vám článek líbil a budu ráda,když napíšete nějaký ten koment :-D.


Berte prosím tenhle článek s rezervou.Je to již dlouho,co jsem ho psala a dnes bych ho napsala určitě jinak.Obrázek jsem z něho raději odstranila úplně,jelikož jsem tak trochu "pozapomněla" uvést zdroj. :)

Designy na blog:Můj názor

10. dubna 2011 v 14:07 | Terýsek |  Moje blogová minulost
Takže,dnes jsem se rozhodla,že napíšu,co si myslím o designech na blogách.Ještě bych chtěla upozornit,že to je čistě můj názor,nemám nic proti nějakému blogu.Doufám,že i vy sami napíšete do komentů své názory.

Přijde mi,že dnes už vůbec nejde o kvalitu blogu,každý se snaží o co nejkrásnější dess a nedbá na kvalitu blogu,přitom nejduležitější je obsah blogu a ne jeho záhlaví.Já sama mám raději spíše jednoduchý účelný design,kde je především čitelné písmo,což je hlavní problém,nechápu,jak nkdo může dát na světlou barvu stránky světle žluté písmo,já mám nejraději písmo černé a pokud je stránka například tmavě fialová,nebo má hodně sytou barvu stránky tak mi vyhovuje bílou,myslete na to,protože,k čemu je Vám,že na blog píšete zajímavý příběh,když nejde předčíst.
Já osobně,když dělám dess dám blog článek,že teď právě upravuji vzhled stránky,jelikož se žádnému Vašemu návštěvníkovi nebude líbit,když bude vzhled zpatlaný,ne každému totiž dojde,že blog je v rekonstrukci a že vy opravdu dessy dělat umíte.
Podle mě by měl design také zaujmout na první pohled,kopírování a napodování dessu vašich sbének není zrovna ten pravý způsob.Pamatujte,že zaujmout neznamená udělat ten nejkřiklavější dess,ale udělat dess,který bude sladěn a celkov bude působit dobře.
Dess by měl být také sladěn s tématem blogu,asi byste si mysleli,žejsem se zbláznila,kdybych udělala dess s akvarijníma rybičkama.Řešením jsou dessy neutrální,například s krajinou a podobně.
Tak dělejte pěkné dessy,ale nezapomeňte,dess není to hlavní.

(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png