Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Prosinec 2011

Veselé Vánoce a tak dále...

23. prosince 2011 v 19:05 | Terýsek
Tentokrát jsem nestihla vyrobit žádné přání a tak jenom píši:

VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
Marry Christmas and Happy New Year

Vám přeje
Terýsek

Děkujeme za vše pane prezidente!

21. prosince 2011 v 14:59 | Terýsek
Snad už všichni víme,že v neděli zemřel náš bývalý prezident,symbol boje za svobodu a dramatik Václav Havel.Člověk,který toho pro náš stát udělal opravdu hodně.Většina lidí na blog.cz mu děkuje(což si podle mne opravdu zaslouží).Včera jsem ale narazila na článek nad kterým jsem se zhrozila,jedenáctiletá holčička,která píše o tom,jak se žilo za komunismu lépe???Já komunismus také nezažila,ale alespoň s prominutím držím hubu a nevychvaluji něco,o čem nic nevím.Jsem zvědavá jestli tahle dívka udělá pro náš stát tolik věcí,které udělal Václav Havel.
Komunismus jsem jak jsem již napsala nezažila,ale stačilo mi vyprávění příbuzných o tom,jak nesměli cestovat a když si chtěli koupit třeba novou gramofonovou desku,museli na ni stát frontu a být tam brzo aby ji měli.Jsem zvědavá,jak by se to téhle malé dívence líbilo.
Podle mne si Václav Havel všechny obřady,které se dějí po jeho úmrtí zaslouží,protože to byl člověk,který se zasloužil o to,že žijeme ve svobodné zemi (ano,možná zde je korupce,ale za to už Václav Havel nemůže) a dost kvůli tomu trpěl.
Děkujeme za vše pane prezidente!

Pravopis

12. prosince 2011 v 15:26 | Terýsek
TT je tentokrát pravopis.O pravopise už jsem se v jednom článku zmínila,ale tentokrát se na něj podívám malinko podrobněji.Zaráží mne,že si někteří lidé myslí,že když místo muck napíší mucq,tak jsou "děsivě cool".Já,když toto najdu na nějakém blogu,rovnou ho zavírám.Chápu,že někdo neví,jaké i se píše na konci slova,člověk se zkrátka může překlepnout,ale přiznejme si,že slovo spým vypadá opravdu divně.
Jak na facebooku a chatech?
Facebook,věc,kterou má v dnešní době snad každý,i na něm se používají zkratky.
Na samotnou profilovou stránku bych já osobně žádný nn a jj nedávala,ale když s někým chatujete,je pravda,že je zkrátka nepraktické psát ano,jak se máš? atd,když stačí napsat jj a jkj.Na ostatních chatech je to to samé.Jak říkám:"ano,ale přiměřeně."
SMS
Esemesky jsou skupina sama o sobě.Já osobně neznám člověka,který píše sms s čárky a háčky a sama to také nedělám.V sms už jde přece jen také o čas a tak je docela hloupost vypisovat se na malé klávesnici s čárky a háčky,stejně,jako psát dlouhá slova bez zkratek.
Na závěr bych chtěla říci,že rozhodně nechci působit jako nějaký zastánce mluvení spisovnou češtinou,sama s tím mám občas problém a nemyslím si,že je to něco špatného.Podle mne se jen mají dělat rozdíly mezi psaním a mluvením.
To je vše.
Na závěr tu mám tři otázky,na které mi prosím odpovězte do komentářů:

1)Co si myslíš o lidech,které na blogu míchají VElKá a MALá písmena dohromady,nebo používají slova typu mucq,kusowka apod.
2)Používáš ty sám/a tyto zkratky např. na facebooku?
3)Píšeš na svém blogu spisovně?(samozřejmě pokud ho máš)

Děkuji moc za Vaše odpovědi.

Upírománie aneb proč nám upíři přijdou tak "COOL"

10. prosince 2011 v 13:44 | Terýsek |  Knihy
Dnes už při návštěvě oddělení pro mládež v knihkupectví nenajdeme žádné jiné obaly knih,než ty tmavé s kapkami krve.Už je to celkem dlouho,co Stephenie Meyer vydala Stmívání a od té doby zkrátka "frčí" upíři.
Twillight ságu jsem přečetla celou a viděla jsem i všechny filmy(včetně toho posledního),musím říct,že čtení této série mě bavilo,filmy už ne tolik,ale taky se to dalo snést.Vampýrská akademie,upíří deníky a další už šlo ale mimo mě,prostě už jsem neměla náladu na "hodné Edíky" kteří zachraňují svět a bojují proti těm "zlým Edíkům".
Kniha má být přece originální,má nějak čtenáře zaujmout,tak proč jsou do háje všechny ty knihy o té samé věci!!!Co je proboha tak úžasné na sedmnáctiletém upírovi,který je "vegetarián".Jak říkám,Stmívání bylo první a do jisté míry i dost originální,ale ty další,jako by se s knihami o upírech "rostrhl pytel".
Další má dosti oblíbená kniha s upířím tématem jsou Radleyovi od Matta Haiga,je to kniha,která je vtipná a právě vtip Vám zaručí,že se od ni jen tak neodtrhnete.
Já jen doufám,že tahle děsivá upírská mánie jednou skončí a vycházet začnou zase "normální knížky".

Testování kosmetiky na zvířatech

1. prosince 2011 v 17:24 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Zkoušely jste si někdy zadat do google obrázku "testy na zvířatech".Pokud ne,tak to někdy zkuste.Vyjede Vám řada obrázků s různě postiženými zvířátky,králík se zarudlou kůží a vypadanou srstí,malá opička v kleci a spousta dalších hrozivých obrázků,někdy i tak hrozivých,že nemám srdce je sem dát.
A proč ty zvířata takhle trpí?
Jen proto,abychom se mohli namazat tělovým mlékem,dát si na obličej make-up a tvářenku a nabarvit si vlasy.Za to,že vypadáme krásně umře spousta zvířat a to tak ohavným způsobem a bolestivou smrtí,že si to ani neumíme představit.Upřímně,jak by Vám bylo,kdyby Vás někdo zavřel do klece a pak na Vás "patlal" různé krémy,po kterých by Vám vypadala srst a svěděla kůže.Nikdy jsem nepochopila,proč se to testuje na zvířatech,když po tom tak toužíme,tak ať si to na obličej napatláme sami.
Něco jiného je to samozřejmě při testování nějakého léku,tam to bohužel jinak nejde a asi těžko budete na člověku testovat lék na rakovinu,který ho pak zabije.I přesto bychom se měli snažit,aby to bylo pro zvířata co nejméně bolestivé.
Není už těch obětí od zvířat trochu moc?
V celém článku jsou ještě ty méně brutální fotky i přesto to není hezký pohled,ale něco mi říkalo,že by tady být měli.
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png