Pravopis

12. prosince 2011 v 15:26 | Terýsek
TT je tentokrát pravopis.O pravopise už jsem se v jednom článku zmínila,ale tentokrát se na něj podívám malinko podrobněji.Zaráží mne,že si někteří lidé myslí,že když místo muck napíší mucq,tak jsou "děsivě cool".Já,když toto najdu na nějakém blogu,rovnou ho zavírám.Chápu,že někdo neví,jaké i se píše na konci slova,člověk se zkrátka může překlepnout,ale přiznejme si,že slovo spým vypadá opravdu divně.
Jak na facebooku a chatech?
Facebook,věc,kterou má v dnešní době snad každý,i na něm se používají zkratky.
Na samotnou profilovou stránku bych já osobně žádný nn a jj nedávala,ale když s někým chatujete,je pravda,že je zkrátka nepraktické psát ano,jak se máš? atd,když stačí napsat jj a jkj.Na ostatních chatech je to to samé.Jak říkám:"ano,ale přiměřeně."
SMS
Esemesky jsou skupina sama o sobě.Já osobně neznám člověka,který píše sms s čárky a háčky a sama to také nedělám.V sms už jde přece jen také o čas a tak je docela hloupost vypisovat se na malé klávesnici s čárky a háčky,stejně,jako psát dlouhá slova bez zkratek.
Na závěr bych chtěla říci,že rozhodně nechci působit jako nějaký zastánce mluvení spisovnou češtinou,sama s tím mám občas problém a nemyslím si,že je to něco špatného.Podle mne se jen mají dělat rozdíly mezi psaním a mluvením.
To je vše.
Na závěr tu mám tři otázky,na které mi prosím odpovězte do komentářů:

1)Co si myslíš o lidech,které na blogu míchají VElKá a MALá písmena dohromady,nebo používají slova typu mucq,kusowka apod.
2)Používáš ty sám/a tyto zkratky např. na facebooku?
3)Píšeš na svém blogu spisovně?(samozřejmě pokud ho máš)

Děkuji moc za Vaše odpovědi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KaČEnQA KaČEnQA | Web | 12. prosince 2011 v 15:39 | Reagovat

1. JsOu nEj
2. aNo
3. nWm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png