Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Bojový pes,poklidný miláček,nebo nebezpečná bestie???

15. ledna 2012 v 18:27 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Tak po dlouhé době píšu zase něco psího.Rozhodla jsem se k tomu poté,co jsem se v televizi doslechla o zákoně o chovu bojových plemen.Musím říct,že mne tahle reportáž rozhodně nenechala klidnou a tak jsem se rozhodla napsat na ni svou reakci.
Chyba je už v označení:"Bojová plemena",co si pod tím vlastně máme představit?V České Republice jsou nejznámější asi Rotvajleři,Bulteriéři,Stafordšírští teriéři a Stafordšírští bulteriéři,do těch méně známých patří například Tosa Inu.Jak můžeme nějaké plemeno označit za bojové a jiné ne?!Je pravda,že většina z těchto plemen byla vyšlechtěna k zápasům,ale rozhodně ne k zápasům proti lidem.
Je pravda,že poslední dobou útoky těchto psů na lidi stále přibývají,ale nikdy to není chyba psa.Myslím,že je rozhodně špatné,že počet těchto psů roste.V dnešní době si je totiž pořizuje spousta lidí,kteří nemají s výchovou žádné zkušenosti a tyto typy plemen bohužel potřebují malinko jinou výchovu,než třeba takový Maltézáček.
Na internetu se stále více objevují titulky typu: "Rotvajler napadl tříletého chlapce",když si ale článek přečteme,zjistíme,že Rotvajler rodiny tohoto chlapce napadl dítě proto,že mu strčilo ruku do misky.Jak vidíte,chyba není na straně psa,ale na straně rodičů.Ty měli psa buďto naučit,že se mu prst do misky občas dá a nebo měli chlapcovi jasně říct,že prsty se psovi do misky rozhodně nestrkají!
Poslední dobou je také známý případ,kdy smečka Rotvajlerů roztrhala majitelku.Psi ovšem byli týráni hlady a tak není divu,že když k nim po dlouhé době do kotce v množírně psů zašla majitelka,udělali to,co udělali.
Po té,co jsem sem napsala pár příkladů je jasné,že za napadení nikdy nemůže pes,ale jeho majitel.Nechápu,proč některé země zakázali chov těchto plemen úplně,když je všechno o lidech.Znám psa rasy Tosa Inu a musím říct,že byste široko daleko nenašli hodnějšího psa,než je on.Znám Stafbulíky,kteří milují děti a drbání za ušima a znám bulteriéra,který má psy strašně rád a je na ně velmi milý.Zkrátka a dobře,znám spoustu psů bojových plemen,kteří jsou stokrát milejší než bišonci z paneláků.(omlouvám se majitelům bišonků a maltézáků)
Doufám,že jednou tihle psi přestanou být tak oblíbení a opět si je budou pořizovat jen lidé,kteří jim zvládnout dát spokojený a dlouhý život.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 4. května 2012 v 16:31 | Reagovat

Pod tohle se musím podepsat... Vždycky mě rozčílí zpráva, že nějakého "bojového" psa nechali utratit, protože byl údajně hrozně "zlý".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png