Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

To jsme vážně tak hrozní?

11. března 2012 v 14:23 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Všude se píše,že dnešní děti a mládež jsou opravdu hrozní.Už děti ve školce mluví sprostě a kouří se už i na prvním stupni.To je trochu brzo,ne?
Na druhou stranu,spoustu vulgárních výrazů děti pochytí doma.Ono,co si budeme povídat,každému občas nějaké to ne úplně vhodné slůvko ujede.Nejsem nějaký úžasný člověk,který neřekne jediné sprosté slovo.Rozhodně ale nepatřím mezi ten typ lidí,kteří potřebují říct za každým slovem ty vole.Nevadí mi,když někomu něco vulgárního občas uklouzne(třeba i úmyslně uklouzne),ale hodně mi záleží na tom,co mu uklouzne.Myslím,že sprostě umíme mluvit všichni,takže rozhodně nevadí,když bude tenhle článek bez příkladů toho,co mi vadí a co ne.
Horší,než slova jsou ale činny.Pokud nám vadí,že všichni mluví sprostě,co jsi pak můžeme říct,když potkáme jedenáctiletého kluka s cigaretou.No,zkrátka to,že je to pěknej ... , ... a ... .(doplňte si to sami)
Horší je,že na rozdíl od nějakého ty vole cigarety škodí a být od dvanácti závislý/á není zrovna nejlepší.Nechápu,proč si všichni myslí,že když kouří,jsou strašně drsní a cool.Pro mě jsou lidé s cigaretou trapáci.Trapáci,kteří se asi strašně nudí a tak je nenapadne nic jiného,než vyhodit stovku za balení cigaret.Není to trochu divné,platit za ničení zdraví?
Další kapitolou je také drzost.V dnešní době si prostě děti dovolují více,než si dovolili dříve.Nepamatuji si,že bych si jako malá dovolila být drzá na někoho staršího.Dneska se mi úplně v pohodě stává,že mě na ulici úplně neznámý malý kluk pozdravý slovy: ahoj kočko.Upřímně se to mu většinou zasměji a začnu si říkat,jestli ta sukně vážně není moc krátká :).Vždycky jsou to kluci,kteří jdou ještě s někým.Sama se v partě chovám jinak,než,když jdu sama.Tohle bych si ale nikdy nedovolila.Stejné je to i s chováním vůči učitelům.Rozhodně nejsem zastánce tělesných trestů (to bych totiž také občas dostala přes prsty),ale nějaké hranice už by se zkrátka překračovat neměly.
Na druhou stranu mi přijde,že nás starší lidé hodně kritizují.Taková je prostě doba a oni už by se s námi prostě měli smířit.Nebudeme nosit sukně ke kotníkům a lakovat si nehty na starorůžovo a stejně tak nebudeme mít prvního kluka v osmnácti.Doba se hold změnila.Je pravda,že v něčem asi k horšímu.Podle mne záleží hodně na způsobu výchovy.Mě odmala učili,že kouření škodí a cigarety bych se ani nedotkla.Ne vždy je chyba na straně rodičů,ale jak se říká,jablko nepadne daleko od stromu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rhubarbe rhubarbe | Web | 11. března 2012 v 20:13 | Reagovat

myslím si, že mládež bola vždycky rovnako skazená, len dnes to dáva viac najavo. kedysi keď sa gymnazisti prvýkrát opili, nikomu o tom nehovorili, iba si občas medzi sebou vymenili velavýznamné pohlady. dnes si o tom píšu statusy na facebooku a chvália sa pred kamarátmi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png