Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Vévodkyně (2008)

16. března 2012 v 18:31 | Terýsek |  Filmy
Minulou sobotu jsem po dlouhé době zkoukla nějaký film v televizi,nekoukám na ně,protože nesnáším ty reklamy,které mi kazí požitek z filmu.Tím filmem byl historický film Vévodkyně a musím říct,že mě na hodinu a třičtvrtě naprosto "přikoval"ke gauči.

Film vypráví o životě Georgiany (Keira Knightley),jenž se v sedmnácti provdala za bohatého vévodu z Devonshiru (Ralph Fiennes).Nutno říct,že její manželství nebylo zrovna šťastné a tak se později seznámila s Charlesem Greyem (Dominic Cooper),do kterého se zamilovala....
Na první pohled docela nenápadná zápletka o milostném trojúhelníku,respektive čtyřúhelníku,jelikož jsem zapomněla zmínit vévodovu milenku a Georgianinu nejlepší kamarádku Bess.Ta s nimi bydlela a s Georgianou byly až do její smrti velké přítelkyně a strávily spolu nejdůležitější chvíle života.
Musím říct,že mě tento film velmi zaujal a moc se mi líbil.Při některých scénách mi i běhal mráz po zádech a myslím,že jsem rozhodně nebyla sama.Film je chvilkami opravdu drsný a vy se jen divíte,jak daleko může zajít touha po synovi.Vévoda chce totiž po Georgianě jediné-syna a je schopný pro to udělat cokoliv.Jeho trpělivost navíc s přibývajícími dcerami dost klesá.Pokud jste si někdy přáli žít na zámku a nosit korzet,s tímhle filmem se váš názor dost změní.
Film vyžaduje od diváka,až na některé scény,velkou pozornost,protože jakmile vám něco unikne,ve filmu se ztratíte.Dokonalé byly pak zvláště kostýmy,za které film dokonce získal Oscara.
Herci podle mne hráli naprosto skvěle.Keira Knightley byla,jako snad ve všech filmech naprosto skvělá.Koneckonců to byla právě ona,která mě donutila vypnout počítač a jít se koukat.Ona zkrátka neumí hrát špatně.Ralph Fiennes byl v roli vévody naprosto dokonalý a běhal mi z něho mráz po zádech.Já osobně ho znám jenom s počítačově upravenou hlavou a hůlkou.Dominic Cooper mně přijde všude stejný,nepřekvapí,ale ani neurazí a v tomhle filmu tomu bylo nejinak.
Vévodkyně z Devonshiru musela být nepochyně velmi zajímavá žena.Tahle příbuzná princezny Diany vedla opravdu neobvyklý život,prý byla dokonce jedna z nejkontroverznějších postav 18.století.Film je na motivy biografické knihy historičky Amandy Foreman a v roce 2008 ho natočil režisér Saul Dibbs.Já vám ho můžu jen doporučit.
Možná bych mu vytkla snad jen to,že byly některé scény zbytečně dlouhé a tím někdy až nudné,ale to je asi všechno.Určitě doporučuji.

Zdroj obrázků: www.fdb.cz


Doufám,že se vám moje první samostatná recenze líbila a budu moc ráda,když napíšete vaše názory a připomínky do komentáře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png