Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Květen 2012

Recenze: Temné stíny (Dark Shadows) 2012

27. května 2012 v 13:12 | Terýsek |  Filmy
Na Temné stíny jsem chtěla jít již delší dobu. Od chvíle, kdy jsem poprvé viděla trailer, jsem věděla, že na tento film zkrátka musím. A rozhodně mě nezklamal.

Film vypráví o Barnabasu Collinsovi. Ten v 18.století přijíždí se svými rodiči do Ameriky, kde založí město Collinsport. Sám pak žije ve svém sídle Collinwood šťastný život. Tedy alespoň do té doby, než zlomí srdce služebné Angelique Buchard. Ta je totiž čarodějnice a tak Barnabase promění v upíra a jeho pravou lásku nechá skočit z útesu.
Barnabas se pak po skoro 200 letech proležených v rakvi dostává zpět na svět v roce 1972. V Collinwoodu v té době žijí jeho vzdálení příbuzní Collinsovi, trochu trhlá rodina s krachujícím podnikem zaměřeným na vývoz ryb,který v době kdy byl Barnabas mladý jen vzkvétá.
Barnabas se tak ocitá v úplně jiném světě. Poslouchá se jiná hudba, retro je v plném proudu a město je plné "mladých neoholených lidí", tedy hippies. Nečekají na něj ale jen nástrahy v podobě lamp, aut a televize, ale také Angelique. Ta vede v Collinsportu velmi úspěšné rybářství Angel Bay, celé město ji leží u nohou a náhlý Barnabasův příchod ji přece jen malinko zaskočí.


Můj pesimistický pohled do budoucnosti

24. května 2012 v 17:38 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Dneska jsme ve škole diskutovali o budoucnosti. Naše debata začala u využití matematiky, dostali jsme se ale až k sestrojení přirozené inteligence. Já patřila mezi těch pár lidí, kteří místo kreslení a koukání do mobilů přidávali alespoň své názory a jelikož mě toto téma zaujalo,píšu tenhle článek.

Věda se za nějakých posledních pět let posunula opravdu rychle. Jsme na úrovni, kdy zvládneme naklonovat člověka (ale neděláme to kvůli etice) a známe také jeho kod DNA, který jsme dnes už dokonce schopni poupravit. Jsme ve stádiu, kdy prakticky neexistuje nemoc, na kterou bychom se nepokoušeli vymslet lék.Dokonce prý za pár let zvládneme sestrojit i umělou inteligenci. Prý bychom to zvládli již nyní, ale je to tak komplikované, že se o to zatím nepokoušíme.

Je ale tohle všechno v pořádku? Vážně chceme dospět do stádia, kdy nás budou ovládat počítače. Do stádia, kdy lidstvo třeba úplně zanikne a místo lidí vznikne úplně nový druh inteligence. Naučíme se oživovat zemřelé, vynalezneme lék na úplně všechno. Dostaneme se do stádia, kdy prakticky nebude možné umřít, jelikož na vše bude nějaká tabletka, nebo přístroj, který vás udrží při životě. Tohle ale přece není přirozené. My nemáme žít věčně. To vážně chceme úplně narušit přirozený koloběh života ?

22.5.,nebo tak nějak okolo

22. května 2012 v 17:12 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Tak je tu opět další týden,další nudné úterý a před námi je ještě pár dní do víkendu.Tenhle stále nekončící koloběh mě týden co týden opravdu unavuje.Už od neděle večer netrpělivě vyčkávám na další týden a odpočítávám,kolik dní my do vysněného pátku ještě zbývá.
No a tuto neděli večer mě napadl nápad,na který ale budu potřebovat vás,moji milí čtenáři!Nebojte se,jelikož k obavám důvod opravdu není,by naopak.Rozhodla jsem se totiž po dloudé době uspořádat tady na blogu soutěž.Půjde o soutěž letní a tentokrát se ji pokusím naplánovat opravdu pečlivě.Jelikož v ní půjde o soutěžní otázky,a já nechci abyste kopírovali,jsem se rozhodla použít i google formulář.Jen doufám,že vás to neodradí.Neočekávám nějakou velkou účast,ale pár lidí by se podle mě přihlásit mohlo.Nechci vás samozřejmě nutit,jelikož já sama nejsme žádný extra soutěživý typ,ale budu moc ráda,když se zůčastníte.Ceny pro vás zatím zůstanou utajeny.Prozradím jen to,že samozřejmě nepůjde o ceny hmotné,jelikož to je opravdu nad moje síly.

Teď už ale pryč od soutěže.Vždyť tenhle článek zařazuji do rubriky můj život a tak se alespoň s něčím pochlubit musím :) Mám úžasnou novou letní barbie rtěnku a nádherný lak na nehty.Pokaždé když tohle píšu se obávám,abych z tohoto blogu neudělala blog o kosmetice,ale zmínit jsem se prostě musela.
Na co se ale těším opravdu hodně,je víkend.Ne jen proto,že je to víkend.Ale také proto,že o víkendu konečně uvidím film,na který jsem dlouho čekala.Půjdu totiž se svojí kamarádkou na Temné stíny s Johnnym Deppem v roli naprosto neodolatelného upíra.Dalším článkem v pořadí tedy asi bude recenze právě na tento snímek.Snažím se namít tak velká očekávání,abych nebyla zklamaná,ale Burton a Depp je prostě kombinace,která už něco znamená.

Přežijte týden dobře a já se na vás těším v dalším článku :)

17.5.2222

17. května 2012 v 17:07 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Tenhle týden utekl nějak rychle a já v té rychlosti ani nestihla něco napsat na blog.Ne,že bych měla nějakou potřebu někomu něco neustále sdělovat,ale psaní mi začne po pár dnech chybět.No a to je ten pravý čas na rozkliknutí blogu a napsání dalšího článku plného nesmyslů a stížností.(Data se nelekejte,nevěděla jsem,jak článek pojmenovat :)

Mám vážné podezření,že byl tenhle týden nějaký kratší,než ten minulý.A to i přesto,že minule bylo volné úterý.Tento týden jsme nepsali moc testů a tak jsem si spíše užívala té trochy volného času,co jsem měla.Ta pravá "zábava" mě čeká až zítra.To totiž píšeme tři testy a máme nespočet domácích úkolů.Nejhorší je,že to jsou všechno testy,které dosti rozhodují o mé známce.Takže teď vybírám,jaký je pro mě nejdůležitější a na jaký se budu tedy nejdéle učit.Ve volné pauze mezi němčinou a zeměpisem jsem tedy rozklikla blog a rozhodla se něco sesmolit.
A teď moji drazí čtenáří přichází pro vás zpráva asi nejhorší!O víkendu totiž nebudu mít čas psát na blog a tak se nejspíše uvidíme až někdy příští týden.To ale budu mít fůru času,jelikož se u nás na škole dělají školní maturity a my máme náhradní rozvrh.To mám ale štěstí,ne?

Není to ani týden,co se na titulcích serverů se zprávami a v nejrůznějších televizních zpravodajstvích přestali motat pojmy a jména,jako je Peake,VV,LIDEM,Bárta apod. a už tu máme další politickou kauzu.Tentokrát ovšem nejde "jen" o 500 tisíc a rozpad jedné politické strany,ale ( s trochou nadsázky a hodně jednoduše řečeno) o 7 milionů v krabici od vína (aneb sedmička jako sedmička :),spolu s dalšími třiceti miliony pod podlahou.To ze zase bude o České Republice mluvit v dobrém světle,že?Alespoň,že mají novináři co psát.

Tak jsem si zase postěžovala na život,školu,politiku,podle Standy je ze mne tedy "hejtr",nebo,jak já říkám "hejťa."A upřímně je mi to úplně jedno a budu si stěžovat zas a znovu...a pořád a pořád a pořád...

P.S.A to se ani nezmiňuji o mých spolužačkách :)

Hejtování

12. května 2012 v 14:25 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Včera jsem si přečetla tento článek na Srdci blogu o tzv."hejtování."No a vzhledem k tomu,že se mi vše,co jsem k němu chtěla napsat,do komentáře nevešlo,píšu tenhlo článek.
Samotné slovo "hejtování" mi přijde jako naprosto zbytečné a hloupé.Lidé už prostě nevědí,co vymyslet a tak se zabývají vymýšlením až nezkutečných "zkomolenin" nejrůznějších anglických slov.Vypadá to hloupě a píše se to hloupě.Navíc by se to podle mě mělo psát spíše "hateování".
Jestli to takhle půjde dál,místo zdravení budeme asi brzo říkat "helouování."Zdá se vám to jako totální nesmys?Ale vždyť je to úplně stejné,jako to zatracené "hejtování."Už se těším na bodoucnost s "workování","ítováním" a "ranyngováním."Tohle může vymyslet vážně jen,s prominutím,naprostý znuděný blbec,který už neví,čím by se zabavil.Tak proč nezačít vytvářet nový jazyk-"českoangličtinu?"
Článek na mě také nepůsobil zrovna nejlépe.Znamená to,že pokud někde někomu slušně napíšu,co se mi na tomhle článku nelíbí,je ze mne rázem "hejťák,"nebo "hejtr?"Jak se pak tedy mají blogeři zlepšovat?Pokud je kritika slušná,každý rozumný bloger by za ní měl být rád.Já také nemažu komentáře,ve kterých mi někdo napíše,že se mu tenhle článek nelíbí.Každý holt máme jiný vkus a měli bychom nějakým způsobem akceptovat vkus a názory toho druhého.Nechci se ale zastávat lidí,kteří si zakládají blogy a píší komentáře jen za účelem útoků na ostatní blogery.O tom už jsem ale jeden článek psala...
V článku byl také zmíněn blog 1000 věcí,co mě serou.Což je mimochodem blog velmi vtipný.Na otázku proč někdo nezaloží třeba blog 1000 věcí,které mě dělají šťastným je myslím odpověď zcela jednoduchá.Bavili by vás číst články,ve kterých bych psala,jak mám ráda,když sedím v cukrárně a cucám lízátko?Asi moc ne.Tedy alespoň já,bych se u takového článku asi unudila.
I já si ve svých článcích neustále na něco stěžuji.Ať už jsou to autoři krásné.cz,nebo učebnice zeměpisu.Také o sobě vím,že nejlepší články píšu v rozhořčení.Tedy ve chvílích,kdy jsem opravdu naštvaná a můžu se ze všecho vypsat.I tak se ale za žádného "hejťu" nepovažuji a považovat ani nebudu.To je můj názor a budu moc ráda,když mi napíšete ten svůj.

Příšerkový den

10. května 2012 v 17:22 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Ještě že už bude zítra pátek.Povzdechla jsem si dnes ráno.Bylo to ve chvíli,kdy jsem se snažila opustit vyhřátou postýlku a jít vstříct novému dni.Byla jsem otrávená a vůbec jsem se z postele nemohla dostat.Kupodivu jsem byla ve škole relativně včas a to jsem na sebe stihla "napatlat" i řasenku,korektor,pudr a lesk.To jsou věci,které normálně moc nestíhám.
Zítra ale budu muset vstát o něco dříve.Zítra se totiž ve škole fotíme a tak musím vybrat co nejhezčí outfit,učesat se a namalovat.Nepatřím mezi ty,co na sebe potřebují nanést tunu make-upu,aby vůbec vystrčili paty z domu.Ale přece jen,focení je focení a mé spolužačky,toužící po dokonalosti by mne asi zabily.Myslím ale,že řasenka,korektor,pudr a lesk,eventuelně linka bude na focení bohatě stačit.Zvláště,když to na našich školních fotkách stejně není z té dálky vidět :)
To je vše,už se nebudu vykecávat a půjdu něco dělat.
Mějte se

Příšerky byly nakresleny v jedné nudné vyučovací hodině.Omlouvám se za kvalitu,ale vůbec jsem je v počítači neupravovala.Případné nedokonalosti tedy svádím na scenner :)

Můj pohled na filmový svět

5. května 2012 v 16:28 | Terýsek |  Filmy
Tuhle jsem přemýšlela,jestli mám vlastně nějaký oblíbený filmový žánr.Zamyslela jsem se a došla k závěru,že vlastně není žádný film,který by se mi líbil na stoprocent a kde by nebyla jediná scéna,u které bych se nudila.A že jsem toho viděla hodně...přes nejrůznější dramata a thrillery,až po romantické komedie typu Královna ročníku.Některé filmy se mi líbili,jiné ne.Nikdy jsem ale nenašla nějaký žánr,který by mne stoprocentně vyhovoval.Nakonec můžu být ráda,alespoň mám nápad na nový článek.Článek o mém vztahu k filmům.

S příchutí studentského Latte

3. května 2012 v 16:47 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Jsem naprosto naštvaná a vyčerpaná.Za chvíli se navíc budu muset jít učit,na dva velké testy.Do teď jsem totiž tvrdla na zasedání Studentského senátu u nás ve škole.Vůbec nechápu,k čemu to vlastně je.Vždyť skoro vždy,když něco navrhneme nám to přísedící učitel zavrhne (a to se bavíme o normálních věcech,jako je WI-FI na škole,ne o čokoládové fontáně.)Kupříkladu dnes,jsme chtěli zopakovat Filmovou noc,která byla u nás na škole velmi úspěšná,a co myslíte,že se stalo?Profesoři chtějí trávit víkendy s rodinou a jedna noc ve škole jim vzřejmě naprosto rozvrátí manželství.To prostě není normální.Když jste doktor,také sloužíte a občas jezdíte na služební cesty.Jako profesor chodíte ve tři domů a jednou za rok jedete na čtyřdenní exkurzi.To je vážně takový problém jednou přespat ve škole?!
Na studentský senát navíc vždycky musíme hodinu a půl čekat.Díky čekání,jsem dnes do školy tahala svůj notebook,který jsem se navíc ještě bála nechat v šatně(a tahat brašnu s notebookem po školní jídelně není nic moc).Při čekání jsme se totiž chtěli dívat na film.Tedy respektive museli,jelikož WI-FI u nás na škole jaksi už asi půl roku "nefajčí."Díky studentskému senátu jsem také ochutnala hnusné Latte od nás z automatu.Je pravda,že kafe piju maximálně ve Sturbucks,ale řekla jsem si,že ho ochutnám.Vždyť horkou čokoládu u nás mají dobrou,tak proč neochutnat Latte?Latte u nás na škole,jak jsem zjistila až po koupení,se zkládá z tří zrnek kávy,spoustu vody a kapky sušeného mléka+nějaký ten drobek cukru.Špatně je mi při vzpomínce na tu příchuť ještě teď.
Kvůli maturitám u nás na škole,nám odpadá spoustu hodin.Spousta učitelů totiž sedí u maturit a my tak máme spoustu suplů.Není to žádná sláva.Koukat na Spidermana 3,ale lepší,než se učit.
Ještě že je zítra pátek.Pokud napíšu dobře test ze zeměpisu a němčiny,vše by mělo být v pohodě.Odpoledne pak budu sedět doma a dodělávat nějaké příklady z matematiky,fakt zábava.Matematika by se měla zrušit.Zvláště,když z ní moje maličkost absolutně nic nechápe a doma ji všechno musí vysvětlit její drahá maminka.Náš matematikář totiž raději poučuje a říká nám,jaké je to v pubertě pro všechny těžké.Zní to fajn,tedy jen do té doby,než vám závěrečnou písemku připraví jiná profesorka,která má poněkud jiné "výukové postupy."No a pak se všichni diví,že až na dvě světlé vyjímky (já do nich bohužel nepatřím),máme celá třída ze závěrečné práce pětku a to i přesto,že většině (včetně mě) vychází na vysvědčení docela slušná dvojka.Jsem tak naštvaná,že ani nevím,jestli přežiji zítřejší příroďák s tou nejhorší profesorkou pod sluncem.No řekněte,kdo jiný by vám mohl půl hodiny vykládat,že žiletka na holení nohou není ten správný nástroj na úpravu chlupů na nohou.Prý se máme poradit s maminkami.Ty nám prý určitě poradí nějaký "lepší způsob."Zajímalo by mne,co mi moje mamí poradí.Zvláště pak,když si holí nohy přes dvacet let :) A představte si,ještě žije.To je ale překvapení,že?
Terýsek

Prvomájová

1. května 2012 v 12:31 | Terýsek |  Chvilka poezie
Krásné prvomájové dopoledne!
Sluníčko nám svítí a hřeje a venku všechno kvete.Konečně mám také chvíli pocit,že už je tu doopravdy jaro.Nechápu ty lidi,co si na tohle počasí stěžují.Mně je tedy stokrát příjemnější,když je mi vedro,než když mám pocit,že umrznu.Navíc jsem si nakoupila spoustu letního a jarního oblečení,takže ho můžu konečně začít nosit.Nalakuji nehty na nohou,obuji sandálky,sukni a tílko a můžu vyrazit.No není to paráda?
Děti u sousedů již od rána blbnou v dětském bazénku na zahradě a mně to tentokrát ani moc nevadí.Dobře jsem se vyspala,vstala až v deset a nic mi nechybí.Bohužel se budu muset učit na modulový test z němčiny,což je asi pět lekcí.Nechybí ani úkol z matematiky,češtiny a angličtiny.Vždycky si říkám,že to tentokrát nenechám na poslední chvíli,ale nikdy to nedodržím.No a protože mám tak dobrou náladu,napsala jsem další básničku.
Hezký zbytek dne.

Na louce rozkvetlo kvítí
slunce mu na pozdrav svítí
v parku rozkvetla třešnička
pod ní se zelená travička

Pod třešní stojí kluk s dívkou
s za zády schovanou kytkou
kluk dívku po chvíli políbí
kolem nich létají motýli

Na prvního máje
si slunce s paprsky hraje
všechno se nádherně třpytí
rozkvetlo veškeré kvítí

Již jaro je konečně tady
bláto a zima si něvědí rady
sníh na dobro zmizel ze světa
jak po vánocích betlémská kometa

Květen už přichází do vsi
děti se tam honí se psy
a venku teplo je
a svět se raduje
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png