Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Recenze: Temné stíny (Dark Shadows) 2012

27. května 2012 v 13:12 | Terýsek |  Filmy
Na Temné stíny jsem chtěla jít již delší dobu. Od chvíle, kdy jsem poprvé viděla trailer, jsem věděla, že na tento film zkrátka musím. A rozhodně mě nezklamal.

Film vypráví o Barnabasu Collinsovi. Ten v 18.století přijíždí se svými rodiči do Ameriky, kde založí město Collinsport. Sám pak žije ve svém sídle Collinwood šťastný život. Tedy alespoň do té doby, než zlomí srdce služebné Angelique Buchard. Ta je totiž čarodějnice a tak Barnabase promění v upíra a jeho pravou lásku nechá skočit z útesu.
Barnabas se pak po skoro 200 letech proležených v rakvi dostává zpět na svět v roce 1972. V Collinwoodu v té době žijí jeho vzdálení příbuzní Collinsovi, trochu trhlá rodina s krachujícím podnikem zaměřeným na vývoz ryb,který v době kdy byl Barnabas mladý jen vzkvétá.
Barnabas se tak ocitá v úplně jiném světě. Poslouchá se jiná hudba, retro je v plném proudu a město je plné "mladých neoholených lidí", tedy hippies. Nečekají na něj ale jen nástrahy v podobě lamp, aut a televize, ale také Angelique. Ta vede v Collinsportu velmi úspěšné rybářství Angel Bay, celé město ji leží u nohou a náhlý Barnabasův příchod ji přece jen malinko zaskočí.Film s dvojicí Burton a Depp se moc filmovým kritikům nelíbí. Prý se Burton velmi pohoršil, neví co točit a jeho filmy již nejsou to, co bývaly. Já jsem od Burtona viděla pouze Alenku v říši divů a Mrtvou nevěstu. Alenka v říši divů se mi moc nelíbila.Místy přišlo, jako by Johnny Depp v roli Kloboučníka vykrádal sám sebe. Naopak Mrtvá nevěsta mi přišla opravdu povedená.
Temné stíny se mi líbily daleko více,než Alenka. Johnny Depp byl naprosto "k sežrání."Jeho Barnabas se mi líbil dokonce skoro stejně jako Jack Sparrow, navíc byl roztomilejší a také gentlman (co víc si přát) .Když k tomu přidáte barevné kostýmy a temnou atmosféru spolu s mým oblíbeným retrem a naprosto chytlavou hudbou, dostanete film, na který se nepochybně ráda podívám znovu.Moc se mi také líbilo, že byl film v původním znění s českými titulky. Člověk si tak film daleko více užije.


Temné stíny jsou vtipné a místy až hororové. Jako předloha jim sloužil stejnojmenný seriál z minulého století, který jsem já osobně nikdy neviděla. V Americe je ale prý velmi známý a oblíbený. Retro atmosféra a kostými se mi moc líbily. Známé hity z minulého století pak film příjemně oživily a dodaly mu tu správnou atmosféru. Herci hráli své postavy dobře a vtipně. Jen konec mě snad malinko zklamal. Já osobně bych do něj vlkodlaky již nemotala a bez nějakých dojemných líbaček v dešti a přeměn na upíra alá Twillight by se film také nepochybně obešel. Romantika ve filmech mi nevadí, ale Burton to měl v tomhle případě vymyslet nějak jinak. Skoky ze skály a nejrůznější pokusy o oživení životní lásky mi do filmu tohoto typu moc neseděly.

Závěr: Ač film kritici a milovníci Burtona velmi kritizují, mně se velmi líbil a ráda se na něj podívám znovu. Rozhodně jsem se u něj nenudila a skvěle jsem se u něj bavila.

Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karol Dee Karol Dee | Web | 3. června 2012 v 18:33 | Reagovat

Moc ráda bych se na to podívala, čekám, až to bude někde v rozumné kvalitě ke stažení :D já vím, já vím, ale nejsou prachy na kino... patřilo to k nejočekávanějším peckám a fakt, že se to kritikům až tak nelíbí, neznamená, že se to nebude líbit lidem ;)

2 Terýsek Terýsek | Web | 3. června 2012 v 19:45 | Reagovat

[1]: Rozhodně si to stáhni. Rozhodně se u toho zasměješ. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png