Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Červen 2012

Léto na mém blogu + poděkování

27. června 2012 v 19:20 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Rozhodla jsem se po dlouhé době udělat takový "kecací" článek o tom, jak bude vypadat léto na mém blogu a co vlastně chystám a také vám poděkovat za návštěvnost a komentáře.
Jsem moc ráda, že vás projekt "Osm knížek mého života" zaujal a měl na mém blogu velké ohlasy. Jsem moc ráda, že se vám tak líbil, jelikož mi dal opravdu zabrat. Jen vybrat opravdu ty nejlepší knížky mi dalo velkou práci. Zpětně ale musím říct, že se mi ta práce opravdu vyplatila. Číst vaše milé komentáře mě totiž neskutečně zahřálo u srdce a opravdu mi zlepšilo náladu. Tímto bych vám všem chtěla moc poděkovat za tak milé a skvěle psané komentáře. Mnohé navíc byly od blogerů, kterých si v "blogovém světě" velmi vážím.

Osm knížek mého života: Kniha mého srdce

24. června 2012 v 12:10 | Terýsek |  Knihy
8) Kniha mého srdce

Tak a jsme u konce. V prvé řadě vám strašně děkuji za milé komentáře a ohlasy. Díky nim se budu nepochybně snažit vymyslet nějaký nový a zajímavý projekt podobného typu.
Teď už ale ke knize mého srdce. Vybrat knihu, která by do této kategorie patřila pro mne bylo opravu, ale opravdu složité. Takových knih mám totiž celkem hodně. No a tak jsem vybrala knihu, která mě naučila milovat romantickou literaturu 18. a 19. století. Řeč bude o úplné klasice - Pýše a předsudku.


Pýcha a předsudek
Jane Austenová

O knize jsem se dozvěděla od kamarádky. Samozřejmě jsem o ní slyšela i dříve, ale nikdy mě nějak nelákala. Když jsem se ale dozvěděla, jak kamarádku bavila, rozhodla jsem se jí přečíst také.
No a tak jsem zapátrala doma v knihovně a objevila nějaké starší vydání z roku 1967. Na rozdíl od těch novodobých, kde mi obal velmi připomíná takové ty hloupé romantické novodobé romány, je tento obal velmi vkusný a mně osobně se líbí svou jednoduchostí.


Osm knížek mého života: Kniha, která mě zaujala

23. června 2012 v 15:37 | Terýsek |  Knihy
7) Kniha, která mě zaujala (nebo byla nějak vyjímečně výjimečná)

Vybrat nějakou "jinou" knihu pro mne nebylo vůbec složité. Již od začátku jsem věděla, že tento díl bude patřit právě Radleyovým- střelené rodince upírů. Kniha má totiž velmi originální zápletku, což je v době, kdy se to v knižním světě upíry jen hemží, opravdu ceněné.


Radleyovi - upíří odvedle
Matt Haig

Radleyovi mě v knihkupectví zaujali už svou obálkou. Místo upírky v korzetu, či mladého sexi upíra na ní je totiž kreslený domeček (nebo také muffin, záleží jakou máte verzi.) Na zadní straně knihy na vás pak čeká popis rodiny, který vypovídá o tom, že se budete především smát. Nenechte se ale zmást, kniha zas tak vtipná není. Je pravda, že samotný námět - upíří rodinka v normálním světě, vtipně působí, ale kniha má jinak celkem vážnou zápletku.


Osm knížek mého života: Kniha z mé nejoblíbenější knižní série

22. června 2012 v 15:27 | Terýsek |  Knihy
6) Kniha z mé nejoblíbenější knižní série

Do této kategorie by se dal bezpochyby zařadit i Harry Potter, ale o něm už jsem v tomto seriálu psala. Proto se vrhneme na sérii dosti podobnou. Je to totiž série, kterou mohou číst jak děti, tak dospělí a také je známá po celém světě. O čem je řeč? No přece o Odkazu dračích jezdců, sérii, kterou ne třeba představovat.


Eldest
Christopher Paolini

Eldest je z této tetralogie podle mne nejlepší. I když spoustu lidí prý velmi nudil.
Druhý díl s názvem Eldest vypráví o Eragonově výcviku v elfském městě Ellesméra. Na scéně se také objevuje jedna z mých nejoblíbenějších postav - bratranec Roran. Ten se vydává s ostatními obyvateli Carvahallu na nebezpečnou pouť do země Surda- nezávislé země krále Orrina a nového sídla Vardenů.


Hurá na cesty!

21. června 2012 v 18:54 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Článek je přiřazen k tématu týdne "cestování."

Prázdniny tu jsou každým dnem a k nim se velmi hodí i téma týdne "cestování."
Já mám prázdniny již odmalička spjaté s cestou k moři. I když se létání přece jen malinko bojím, to brouzdání po letišti, okukování obchůdků a čekání na odbavení miluji. A co teprve, když letadlo přistane v destinaci, vy si přeřídíte hodinky o nějakou tu hodinu zpátky či dopředu ,a hurá na hotel. Jdete se ubytovat, podíváte se na moře a dáte si první drink. Večer pak jdete na večeři, podívat se do městečka....zkrátka pohoda.

Osm knížek mého života: Kniha, která mě rozplakala

21. června 2012 v 16:25 | Terýsek |  Knihy
5) Kniha, která mě rozplakala

Vybrat knihu, u které jsem plakala pro mne bylo opravdu těžké. Jak u knih, tak u filmů pláču jen velmi málo. Ne, že bych byla nějaký necita, ale vždycky si řeknu, že to je jen film a nikdo tam neumřel.
Zajímavé je, že kniha, která mě rozplakala, by se zároveň hodila i do kategorie kniha, která mě rozesmála. A zůstaneme u zvířat.


O nejlepším kocourovi
Cleveland Amory

Kniha z pera amerického spisovatele, bojovníka za práva zvířat, zakladatele organizace Found for Animals a rovněž zakladatele největšího útulku pro zvířata v Spojených státech, vypráví o jeho životě s kocourem jménem Lední medvěd. Tato knižní série má tři díly, které jsou plné zábavných a milých příhod s tímto roztomilým kocourem. Mě rozplakal až konec toho posledního, tedy, jak asi tušíte smrt kocourka. U ní se totiž opravdu neplakat nedalo.


Osm knížek mého života: Kniha, která mě rozesmála

20. června 2012 v 15:37 | Terýsek |  Knihy
4) Kniha, která mě rozesmála

Vybrat pro mne knihu, která by mne rozesmála pro mě bylo opravdu těžké. Jednak takových knížek moc nevlastním, a také nejsem takový ten typ, který se směje každému "nesmyslu". Tak jsem prošmátrala knihovničku a nakonec jsem takovou knihu našla. Na blogu jsem o ní už psala, ale s klidným svědomím můžu říct, že to je jedna z mála knih, u které jsem se válela smíchy po podlaze.


Můj život s Georgem
Judith Summers

Kniha vyprávějící o kavalírkovi Georgovi, je podle skutečné události. No a vzhledem k tomu, že jsem sama majitelkou Kavalír King Charles španěla, jsem se u ní nasmála opravdu až až. Chvílemi mi připadalo, že je celá kniha napsána opravdu o mém psovi. Vždyť se George celou dobu chová úplně stejně,a to doslova.


Osm knížek mého života : Kniha, která mi změnila život

19. června 2012 v 15:04 | Terýsek |  Knihy
3) Kniha, která mi změnila život

Ve třetím díle seriálu se budeme věnovat knize, která mi změnila život. Tentokrát nebude řeč o knize,nýbrž o celém knižním souboru...


Harry Potter
J.K. Rowlingová

Začalo to jednoho krásného dne, kdy jsem někdy v druhé, či třetí třídě vyhrála nějakou slevovou poukázku na knížku v jednom knihkupectví. Do té doby, mi většinu knih vybírala mamka a do knihkupectví jsem chodila výhradně za jedním účelem. Zajít do oddělení pohádek a vybrat si nějakou pohádkovou knížku. Ten den, mě ale vzala mamka do knihkupectví s sebou, abych si vybrala nějakou knížku. Knížku podle mého přání a knížku, která by se mi líbila. No a tam jsem narazila na Harryho Pottera. Knihu, která již v té době byla celosvětový hit a knihu, kterou jsem pak dlouho nedala z ruky. No a pak to přišlo- knížky, filmy, plakáty na stěnách pokojíčku a ze mě se stal naprostý maniak. Pamatuji si, jak jsem odcházela z posledního dílu Harryho Pottera z kina naprosto bledá a do očí se mi valily slzy. Nějak tak jsem si uvědomila, že tahle kapitola, kdy jsem čekala na každý film a knihu, prostě skončila.


Osm knížek mého života : Kniha, která mě inspirovala

18. června 2012 v 15:43 | Terýsek |  Knihy
2) Kniha, která mě inspirovala (či mi dala nějaké ponaučení)

Dnes si v mém osmidenním miniseriále povíme něco o knize, která mě inspirovala, nebo mi dala nějaké ponaučení. Upřímně jsem se na tenhle díl těšila asi nejvíce. Proto jsem ho také dala hned na začátek, aby mě nějak tak "nakopl" ke psaní.


Na Větrné hůrce
Emily Brontëová

Možná se budete divit, že knihou, která mě inspirovala, je právě romanticko - dramatický román, plný nenávisti, zloby a zášti. Je tomu ale tak. Kniha, která měla být původně zařazena v kategorii nejoblíbenější kniha vůbec, je jednou z nejlépe psaných knih, které jsem kdy četla. A v čem mě tak inspirovala? Díky ní jsem pochopila, jak moc je důležité umět odpustit a nebát se dát najevo své city. Už jenom kvůli sobě. Je přece holý nesmysl, umřít v zášti a nenávisti, když se dá spoustu věcí vyřešit "jen" jednou větou : "Odpouštím ti." Také jsem pochopila, že je opravdu důležité, smířit se s věcmi takovými, jaké jsou. Nemá cenu, zabývat se věcmi, které nemůžete změnit...


Osm knížek mého života : Kniha, kterou právě čtu

17. června 2012 v 15:00 | Terýsek |  Knihy
1) Kniha, kterou právě čtu.

Tak, a je tu první díl mého mini knižního seriálu. Dnes napíšu něco o knize, kterou právě čtu. Tedy respektive dočítám.


Habsburkové - Mýty a pravda
Katrin UnterreinerHabsburkové mě vždycky fascinovali. Od malička mě totiž fascinovaly záhady a nejrůznější historické záludnosti a tajemství. No a Habsburkové mají tajemstvích více než dost. Již jednou jsem o nich jednu knihu četla. Byly to Podivné konce Habsburků a jejich příbuzných od českého autora Jana Bauera. Tato kniha ale nějrůznější domněnky o tomto rodě spíše podporovala, než vyjasnila.

Jak jsem ochutnala bubble tea

15. června 2012 v 22:03 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Slyšeli jste již o stále populárnějším nápoji bubble tea? Pokud jste ho ještě neochutnali, s chutí do toho.
Bubble tea je v České Republice jen pár měsíců. Tento čaj s kuličkami s nejrůznějšími příchutěmi pochází z Tchaj - wanu a vy si ho nepochybně oblíbíte již od prvního napití.


Nestíhám

14. června 2012 v 18:56 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Jsem strašně líná! Musím se "šprtat" ! Píšu test z matiky a němčiny! Jsem naprosto otrávená a unavená, jelikož se již od pondělí učím! Objevila jsem kouzlo Minecraftu! Nemám čas na blog! Nestíhám! nemám čas číst! Zítra si půjdu koupit Bubble tea a konečně si snad odpočinu! Udělám si radost nějakým hezkým kosmetickým kouskem (netestovaným na zvířatech samozřejmě! Nestíhám! Dám si obrovský Caesar salát! Po dlouhé době se budu patlat v barvách na sklo! Budu doufat, že mi můj spolužák M. vytiskne ten papír! Jsem děsně ..., na toho .... , kterému se musí říkat profesor! Jsou lidi, kteří ve 21. století nevědí, kam se strká flash disk! Nestíhám! Nesnáším matiku a němčinu! Mám pocit, že mi pukne hlava! Říkám si, že to ještě ty dva týdny vydržím! Chci prázdniny! Chci mít čas na psaní na blog! Chci jít ven s kámoškou! Proč musela jet na tu dovolenou! Nestíhám! nemám čas na kamarády, na psa, na rodinu, na čtení, na blog, na Sims, na skypování, na koukání na telku, na kreslení, na psaní básní, na psaní osmidenní knižní "blbosti", kterou jsem si vymyslela! Mám plný zuby celýho světa!

Nestíhám!!!

(Ano, jsem nepříjemná, pesimistická, otravná, unavená, píšu nesmysly, jsem našvaná, jsem líná, zlá a sobecká a hnusná, mám alergii na svého budoucího matikáře! Nesnáším koupání výsledků a dvojtečky (nepochopíte) ! Nesnáším nefungující tiskárnu!
A už raději jdu..............

P.S. Nesnáším tn.cz a jsem alergická na všechny zprávy se slovem Rath.

Krása s chutí krve

11. června 2012 v 18:36 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Na téma testování zvířat už jsem jednou jeden článek psala. Rozhodla jsem se ale pro jeho opětovné napsání, a to k příležitosti nového tématu týdne. Vždyť "krásu" má dnes většina lidí úzce spjatou s kosmetikou. No a kosmetika je zase úzce spjata s testováním na zvířatech.
Tak si to představte, narodíte se jako malý, krásný, chundelatý králíček v jakési pěstírně s tím, že vás jednou použijí na vývin nového krému "který zabrání stárnutí." V té chvíli o tom sice nemáte ani ponětí, ale kosmetické společnosti již mají váš život nalinkovaný, jedna báseň...

Osm knížek mého života : O čem je řeč

10. června 2012 v 16:58 | Terýsek |  Knihy
Původně jsem vám svůj nápad chtěla představit až někdy koncem týdne. Vzhledem k tomu, že jste si začli stěžovat, že se na blogu nic neděje, povím vám o svém novém projektu již nyní.
Asi každý už někdy viděl, či alepoň slyšel o projektu 30 Day Book Challange. I já dlouho zvažovala, jestli ho nezkusit také. Brzy ale budou prázdniny a já budu neustále pryč, takže by články musely být přednastaveny, což se mi nechce. Nakonec jsem tedy vymyslela svůj osmidílný mini seriálek o knihách.

Články budou značeny speciálním logem :


A tady je rozpis:

17.7. - Kniha, kterou právě čtu
18.7. - Kniha, která mě inspirovala (či mi dala nějaké ponaučení)
19.7. - Kniha, která mi změnila život
20.7. - Kniha, která mě rozesmála
21.7. - Kniha, která mě rozplakala
22.7. - Kniha z mé nejoblíbenější knižní série
23.7. - Kniha, která mě zaujala ( zkrátka vybočovala z řady, či byla něčím vyjímečně výjimečná)
24.7. - Kniha mého srdce (aneb to nejlepší na závěr)

Doufám, že se vám bude tento projekt líbit.

Nedětský den dětí

1. června 2012 v 16:42 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Tak je tu opět pátek. Konečně. Za sebou mám jako vždy velmi náročný týden, i když byl možná trošku méně náročný, než je obvyklé. Nepsali jsme žádné testy a nebylo ani moc úkolů.
Dnes byl den dětí a pro nás ve třídě tedy dobrá záminka pro nicnedělání. Celkem zajímavé, slavit den dětí, když se 24 hodin denně snažíme být velcí. Nakonec jsme ale alespoň dva profesory "ukecali" a koukali na film. Nevím, jestli je Borat ideální film pro děti. Podle toho co jsem viděla ale usuzuji, že spíše ne :) Respektive vůbec ne. U nás ale profesoři vědí, že jsme už tak zkažení, že se na nás už nic zkazit nedá. Ale nelekejte se, na porno o vyučování nekoukáme. A kdyby něco, já ten film nenavrhovala a na mém počítači se také nepřehrával. Za vše tedy může můj spolužák M. Když už jsme tedy u toho, Borat se mi tedy moc nelíbil. Neříkám, že jsem se u něho nesmála, ale některé scény na mě byly přece jen trochu moc. Já tady na ten humor, který chvílemi hraničí s rasismem, naváží se do všeho možného i nemožného a vše se točí ohledně útrap a úrazů s poklopcem moc nemusím. Některé scény byly zábavné, ale vidět znovu už to nemusím.

Na víkend tentokrát nemám naplánovanou žádnou akci. Rozhodla jsem se totiž, že vyrazím na pořádné nákupy. Počasí stejně nebude nic moc a tak si udělám radost alespoň nějakým hezkým kouskem oblečení. Navíc mi také dochází řasenka, chci si pořídit krém na oči a již dlouho plánuji pořízení nějakého tónovacího krému. Podle mých článků to asi musí vypadat, že chodím do školy zmalovaná a permanentně nakupuji kosmetiku. Je pravda, že mě líčení baví a ráda doma dělám nejrůznější pokusy. Mé líčení do školy se ale zkládá pouze ze řasenky a to ještě pouze tehdy, když to stíhám. Když je potřeba, použiji i krapet korektoru a sem tam pleť malinko přepudruji. Rozhodně ale nepatřím mezi nějaké zmalované nány s tunou make- upu na tváří. Proboha?! vždyť mi ještě nebylo ani patnáct. Nebudu na sebe v tomhle věku plácat tunu make-upu. Nejsem jako některé dámy u nás vě třídě. Jen mě to baví. Sleduji nejrůznější fashion blogy a youtube kanály. Ráda si lakuji nehty. Ale nemám problém vyjít ven nenalíčená !!!

To je vše co vám chci sdělit.
Mějte se pěkně, užijte si víkend a žijte s chutí.
Vaše Terýsek
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png