Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Krása s chutí krve

11. června 2012 v 18:36 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Na téma testování zvířat už jsem jednou jeden článek psala. Rozhodla jsem se ale pro jeho opětovné napsání, a to k příležitosti nového tématu týdne. Vždyť "krásu" má dnes většina lidí úzce spjatou s kosmetikou. No a kosmetika je zase úzce spjata s testováním na zvířatech.
Tak si to představte, narodíte se jako malý, krásný, chundelatý králíček v jakési pěstírně s tím, že vás jednou použijí na vývin nového krému "který zabrání stárnutí." V té chvíli o tom sice nemáte ani ponětí, ale kosmetické společnosti již mají váš život nalinkovaný, jedna báseň...


Když malinko dospějete, "šoupnou" vás do malé klícky a okamžitě na vás začnou patlat nejrůznější přípravky, které v podstatě ani k životu nepotřebujeme. Po těchto přípravcích, vám vypadá srst, budete mít silné alergické reakce a nakonec umřete v hrozivých bolestech. Tím váš život končí. Nemáte absolutní šanci.
Smutné je, že tento králíček obětuje svůj život jenom proto, abychom pak mi lidé mohli vyhodit peníze za nějaký úžasný krém "proti stárnutí", který nám stejně nepomůže.
Poslední dobou jsem se začala o testování na zvířatech zajímat více než kdy jindy. Jsme totiž ve stádiu, kdy mě strašně baví líčení a vše s kosmetikou spojeno. Protože mám ale odmalička zvířátka hrozně ráda a nepřijde mi fér, aby kvůli mé zálibě trpěla, snažím se hledat kosmetiku, která není testovaná. Upřímně můžu říct, že najít v České Republice kosmetiku, která není testována dá někdy docela práci. Spousta firem hrdě hlásí, že kosmetiku na zvířatech netestuje o tom, že používá ingredience, jenž byly na zvířatech testované, už se ale nezmiňuje. V podstatě jediná záruka toho, že firma opravdu netestuje a ani nepoužívá testované přísady, je označení HCS - HHPS. Tato světová značka garantuje, že výrobek ani jeho ingredience nebyly testovány na zvířatech.
Produkty vlastnící toto logo jsou označeny tímto logem:
Pokud se ovšem podíváte na seznam značek vlastnící toto logo, zjistíte, že v České Republice jich je naprosté minimum. (Odkazy na oficiální stránky najdete na konci článku.) Například v drogériích nenajdete ani jednu značku dekorativní kosmetiky označené tímto logem. Třeba v Anglii je toto logo ale úplně běžné.
O tom, že výrobek není testován na zvířatech by mělo značit také logo Vegan. Toto logo vlastní například DM kosmetika Alverde. Toto logo ale najdete pouze na přírodní, nebo bio kosmetice.
Zkrátka s testováním na zvířatech je to těžké. Vždyť i seznam světové organizace PETA obsahuje leckdy chyby.
I přesto nekupuji výrobky značek, jenž testují. Někdo mi možná řekne, že jeden člověk nic nezmění. Pokud si to ale řekneme všichni, nic se nezmění a zvířata budou i na dále trpět. Přitom existují i jiné možnosti, jak kosmetiku testovat. Zkuste tedy nekupovat testovanou kosmetiku, můžete tím zachránit mnoho životů.

Užitečné odkazy:

http://www.peta.org.uk/features/easy-way-to-go-cruelty-free/ (stránky světové organizace na ochranu zvířat PETA, pokud jste slabší povahy, video raději vynechte)
http://www.gocrueltyfree.org/ ( oficiální stránky HCS - HHPS najdete na nich i seznam kosmetiky dostupný v nejrůznějších státech světa, včetně ČR)

(Nemluvím o testování léků. Chápu, že v tomto případě je to nutnost. Kosmetika ale není něco, co potřebujeme k životu.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png