Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Osm knížek mého života: Kniha, která mě rozplakala

21. června 2012 v 16:25 | Terýsek |  Knihy
5) Kniha, která mě rozplakala

Vybrat knihu, u které jsem plakala pro mne bylo opravdu těžké. Jak u knih, tak u filmů pláču jen velmi málo. Ne, že bych byla nějaký necita, ale vždycky si řeknu, že to je jen film a nikdo tam neumřel.
Zajímavé je, že kniha, která mě rozplakala, by se zároveň hodila i do kategorie kniha, která mě rozesmála. A zůstaneme u zvířat.


O nejlepším kocourovi
Cleveland Amory

Kniha z pera amerického spisovatele, bojovníka za práva zvířat, zakladatele organizace Found for Animals a rovněž zakladatele největšího útulku pro zvířata v Spojených státech, vypráví o jeho životě s kocourem jménem Lední medvěd. Tato knižní série má tři díly, které jsou plné zábavných a milých příhod s tímto roztomilým kocourem. Mě rozplakal až konec toho posledního, tedy, jak asi tušíte smrt kocourka. U ní se totiž opravdu neplakat nedalo.Podle obalu by se mohlo zdát, že je kniha určená dětem. V oddělení dětské literatury byste ji ale hledali marně. Samozřejmě, si ji mohou přečíst i děti, ale jako pohádku na dobrou noc pro pětileté děcko bych ji nedoporučovala. Ale pokud máte doma nějakého třeba desetilatého milovníka zvířat, knížku mu klidně kupte.
Já sama nepatřím mezi žádné velké milovníky koček. Já jsem spíše člověk "psí". I přesto, jsem se do této knihy zamilovala po první stránce. Autor má totiž humor mně velmi blízký. Takový ten inteligentní, moudrý a vřelý, jenž zahřeje u srdce každého milovníka i nemilovníka zvířat.
Poslední dobou čtu knihy podle skutečnosti velmi ráda. Mají na mne totiž daleko větší vliv. Představa, že se to doopravdy stalo dodává příběhu nějakou zvláštní "šťávu."
V této knize je podle skutečnosti opravdu všechno. Líbilo se mi také to, že popisuje i autorův život a nemluví se zde pouze o kočce. Pokud je vám záchrana zvířat blízká, určitě neváhejte. Byla jsem také velmi smutná, že ač toho Cleveland Amory napsal za svůj život spoustu, u nás je k dostání pouze tato trilogie. Mně by na přečtení nevadila ani angličtina, ale knihu si s Ameriky opravdu objednávat nechci. Pokud na nějakou ale ve světě narazím, určitě si ji přivezu.

No a teď už k samotnému pláči. Musím říct, že to byla opravdu kniha, při jejímž čtení mně tekly po obličeji slzy. Něco tak dojemně napsaného jsem snad nikdy nečetla. Z knihy opravdu pochopíte, jak strašně moc měl autor kocourka rád a s jakou láskou se o něj staral. Myslím, že pokud máte rádi zvířata, vás tato trilogie určitě dojme. Není to zdaleka jen kniha pro milovníky koček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png