Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Osm knížek mého života: Kniha, která mě zaujala

23. června 2012 v 15:37 | Terýsek |  Knihy
7) Kniha, která mě zaujala (nebo byla nějak vyjímečně výjimečná)

Vybrat nějakou "jinou" knihu pro mne nebylo vůbec složité. Již od začátku jsem věděla, že tento díl bude patřit právě Radleyovým- střelené rodince upírů. Kniha má totiž velmi originální zápletku, což je v době, kdy se to v knižním světě upíry jen hemží, opravdu ceněné.


Radleyovi - upíří odvedle
Matt Haig

Radleyovi mě v knihkupectví zaujali už svou obálkou. Místo upírky v korzetu, či mladého sexi upíra na ní je totiž kreslený domeček (nebo také muffin, záleží jakou máte verzi.) Na zadní straně knihy na vás pak čeká popis rodiny, který vypovídá o tom, že se budete především smát. Nenechte se ale zmást, kniha zas tak vtipná není. Je pravda, že samotný námět - upíří rodinka v normálním světě, vtipně působí, ale kniha má jinak celkem vážnou zápletku.Radleyovi jsou na první pohled celkem normální rodinka. Rodiče před svými dětmi fakt, že jsou upíří zatím úspěšně tají. Tedy do té doby, než teenagerka Klára v rozhořčení roztrhá spolužáka na kusy. Na pomoc pak přijíždí Will, tajemný strýček, jenž je stále "aktivním" upírem, převrátí celé rodince život na ruby.

Kniha pojednává pouze o třech dnech života této rodinky. Je také velmi čtivá a já ji měla o prázdninách přečtenou za dva dny. Zápletka je opravdu originální a vy jen s napětím čekáte, jak to vlastně všechno dopadne. Kniha je opravdu, jak se píše na obalu, plná krve a tak, pokud nemáte rádi hororové náměty, raději sáhněte po jiném titulu. Kniha je ale jinak psaná jakoby v nadsázce. Chvilkami mi přijde, jakoby si autor dělal ze všech upířích motivů srandu. Upíři jsou zde zkrátka zobrazeni, jako nějaké roztomilé potvůrky, jenž řeší nějaký ten problém s policií. Všichni členové rodiny, tedy až na Willa, který se mi díky své povaze moc nelíbil a to i přesto, že mám jinak záporáky ráda, jsou velmi sympatičtí. Především syn Rowen mě svou upřímnou láskou ke své spolužačce a upřímnou nenávistí k sobě samému, naprosto uchvátil a celou knihu jsem mu velmi fandila. Ani jeho sestra Klára nebyla nesympatická. Zvláště poté, co se chtěla stát vegankou.

Pokud máte rádi originální motivy a klasické upíří příběhy vám lezou krkem, určitě zkuste Radleyovi. Dočkat bychom se jich měli i v filmové podobě. Práva k nim totiž zakoupil režisér třetího dílu Harryho Pottera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png