Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Osm knížek mého života: Kniha z mé nejoblíbenější knižní série

22. června 2012 v 15:27 | Terýsek |  Knihy
6) Kniha z mé nejoblíbenější knižní série

Do této kategorie by se dal bezpochyby zařadit i Harry Potter, ale o něm už jsem v tomto seriálu psala. Proto se vrhneme na sérii dosti podobnou. Je to totiž série, kterou mohou číst jak děti, tak dospělí a také je známá po celém světě. O čem je řeč? No přece o Odkazu dračích jezdců, sérii, kterou ne třeba představovat.


Eldest
Christopher Paolini

Eldest je z této tetralogie podle mne nejlepší. I když spoustu lidí prý velmi nudil.
Druhý díl s názvem Eldest vypráví o Eragonově výcviku v elfském městě Ellesméra. Na scéně se také objevuje jedna z mých nejoblíbenějších postav - bratranec Roran. Ten se vydává s ostatními obyvateli Carvahallu na nebezpečnou pouť do země Surda- nezávislé země krále Orrina a nového sídla Vardenů.Pro spoustu lidí jsou scény s Roranem a jeho pokusy o záchranu Katriny a Carvahallu právě ty nejnudnější. Mě naopak leckdy bavili více, než ty s Eragonem. Zvláště v Brisingru jsem pak pasáže s Roranem doslova hltala. Od začátku to byl prostě můj oblíbenec a jsem moc ráda, že mu dal Paolini ve svých knihách prostor.
Zbylá půlka děje se pak odehrává v Ellesméře, kde Eragon podstupuje výcvik. Elfy jsem odjakživa milovala a barvité popisy jejich města, čar a kouzel a různých koutů lesu Du Waldenvander mě bavili daleko více, než bojové pasáže v díle posledním. Eldest je taky plný mnohých záhad a tajemství. Zvláště u konce jsem byla opravdu překvapená a od knihy jsem se prakticky nemohla odtrhnout.
Na rozdíl od čtvrtého dílu má děj spád, a ač bitvy moc nemusím, nevadila mi ani ta velká na Hořících pláních. Eldest je také z celé série knihou s největším počtem stránek. Bát se ho ale rozhodně nemusíte. Pokud máte rádi Elfy, tajemno a barvité popisy krajiny, nevadí vám pár bitev a máte rádi "tlusté" knihy, Eldest vás bude bavit.

Celá série je podle mne velmi povedená. Jen poslední díl pro mě byl malinko nudný a děj se podle mě velmi vlekl. Jinak je ale Odkaz dračích jezdců opravdu působivé dílo a Christopher Paolini je umělec, který si rozhodně vaši pozornost zaslouží. Od příběhu Eragona a Safiry se chce ale na chvíli odprostit a já jsem na jeho příští tvorbu opravdu zvědavá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Linda Teatime Linda Teatime | Web | 23. června 2012 v 10:50 | Reagovat

Eragona mám taky celkem ráda ;) Jen se to občas trochu protahuje...

2 Terýsek Terýsek | Web | 23. června 2012 v 11:30 | Reagovat

[1]: Je pravda, že se občas trochu vleče..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png