Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Listopad 2012

Cesta temnou ulicí

22. listopadu 2012 v 15:36 | Terýsek |  Chvilka poezie
Smráká se nad obzorem
slunce už zapadá
smráká se dál a dál
strach už mne popadá

Sama temnou ulicí
pod lampou svítící
za zavřenou petlicí
cítila bych se líp

Nic jiného mi nezbývá
jen ticho ulící zaznívá
kostelní zvon odbíjí
strach už mě tu ubíjí

Kroky moje jediné
jsou slyšet temnou ulicí
snad pod lampou svítící
se přestanu bát


Vánoce

20. listopadu 2012 v 12:53 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Těšíte se na vánoce?
Já už úplně neskutečně. Vánoce jsem měla vždycky ráda, ale časem to jejich kouzlo trošku vymizelo. Ne, že bych se na ně netěšila, ale už jsem nebyla takové to nervozní děcko, které čeká na Ježíška a vylupuje čokoládky z kalendáře.
Na druhou stranu pro mne mají vánoce už trochu jiné kouzlo. Když jdu nakupovat dárky a sama brouzdám po vánočně vyzdobeném obchoďáku, když vymýšlím jaké cukroví by mohla babička upéct, když zdobím stromeček, když máme ve škole vánoční besídku a dáváme si dárky, nebo když na Štědrý den koukám na Pyšnou princeznu a když se těším nejen na ty své dárky, ale také na to, až příbuzní rozbalí ty ode mne. Vánoce mají zkrátka kouzlo pořád a je jedno, kolik vám je.

A tak se neskutečně těším už od půlky listopadu. Těším se, až půjdu s kamarádkou nakupovat, dáme si vánoční kávu ve Sturbucks, či Costa cofee a až zase napíšu dopis "Ježíškovi", kterému budu psát asi až do devadesáti.
A co si přeji k vánocům? To se nedozvíte, jelikož zatím o tom neví ani sám Ježíšek.

Nastavila jsem nový design. Aby mi šla fotka na záhlaví, musela jsem ji zmenšit, což se samozřejmě odrazilo na její kvalitě. Ve skutečnosti je mnohem hezčí. Nojo, blog holt neumí fotku zmenšit podle mého přání a místo toho "vykousne" určitý kus fotky a tu dá na záhlaví. To bohužel není ten kus, co chci a tak jsem fotku jen v gimpu zmenšila. Snad se vám alespoň trochu líbí.

Hezké podzimo-zimní odpoledne přeje:
Vánočne naladěná Terýsek (sakra, ta přezdívka je ale pitomá :))

P.S. Budu ráda, když budete hlasovat v anketě v menu, nebo pod článkem.

Moje dojmy z Breaking Dawn part 2

17. listopadu 2012 v 12:26 | Terýsek |  Filmy
Tím, že mám ráda Twilight jsem se nikdy netajila. Mně se to prostě líbí, i když vím, že se to musí brát s velkou nadsázkou.
Na poslední část filmové verze jsem se těšila prakticky celý rok. Od té doby, co jsem viděla první část Rozbřesku jsem věděla, že na tenhle film musím jít.

Moje osobnost

13. listopadu 2012 v 16:07 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Moje osobnost - složitá.
Někdy mi přijde, že se sama v sobě nevyznám. Na venek se snažím působit jako strašný extrovert, který je s trochou nadsázky pro každou špatnost, ale uvnitř jsem děsný introvert, který by nejraději zalezl někam se svou rodinou a jednou kamarádkou.
Neříkám, že nemám své kamarády ráda, ale někdy mi přijde, že jsme z úplně jiné planety. Oni řeší věci typu kdo s kým chodí a já řeším úplně něco jiného (tedy alespoň pro mě) . Někdy to je těžké. Třeba ten pocit, že vám ve třídě nikdo nerozumí a že všichni řeší úplné banality. Vím, že to tak není, že oni mají starosti úplně stejné, jako já, ale v tu chvíli si to nemyslím.
Obecně je strašně složité popsat mojí osobnost. Většinu času se totiž tvářím jako někdo jiný. Tedy alespoň toho času, kdy sedím ve škole. A doma se pak neskutečně užírám věcmi, které jsem řekla někde ve škole.
Teď jsem ale docela šťastná. Mám spoustu kamarádů, tu nejúžasnější rodinu na světě a spoustu dalších věcí, které spousta lidí nemá. Moc dobře si to uvědomuji a pak se stydím za to, že mě trápí věci, které jsou pro spoustu lidí absolutně nepodstatné.
Toť moje osobnost ve zkratce :)

...OPEN YOUR SCHOOL BOOKS

11. listopadu 2012 v 19:13 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Za tu dobu, co jsem nic nepsala můj blog oslavil druhé narozeniny.
Říkala jsem si, že bych měla něco napsat, změnit design a udělat spoustu dalších věcí, ale není čas. Možná se vám to zdá jako hloupá výmluva, za kterou se skrývá nějaké to "prostě mě blog omrzel", ale já vážně nemám čas. Dost se učím a ve volném čase raději koukám na tv, či zavolám kamarádce, se kterou se vidím prakticky jen jednou za rok a se kterou se již tři roky snažím udržet "nejlepší kamarádství na dálku." A kupodivu se nám to daří. (Jo, kamarádství na dálku funguje a ne že ne. Jen jde o to chtít.) Navíc máme nový foťák, ale o tom až v nějakém dalším odstavci.
Musíte mi to prominout, jsem unavená, vyčerpaná a často také nešťastná a nikdy jsem nebyla ten člověk, který by napsal na blog všechny své pocity. A tak někdy nemám co psát. Na to jsem moc velký introvert...

Na nedostatek úkolů a testů si rozhodně nemohu stěžovat. Vždyť i tento článek píšu o pauze mezi učením češtiny a zeměpisu. Do toho všeho mám nějakou vánoční náladu, takže bych šla raději nakupovat dárky, než se učit o Gilgamešovi.
Jojo, vánoce... už aby tu byly.

Koupili jsme si nový foťák. A tak jsem spokojeným spolumajitelem zrdcadlovky a musím říct, že je to oprosti digitálu opravdu rozdíl. Fotím všechno a všude, nejraději bych s foťákem chodila i do školy a otravovala spolužáky svými foto pokusy. Pokud zvažujete pořízení zrdcadlovky, neváhejte. Zrdcadlovka do každé rodiny!

Koukám na nápis na nástěnce, který jsem si vyrobila. "KEEP CALM AND OPEN YOUR SCHOOL BOOKS", a zjišťuji, že ho zase nedodržuji. Tak pá a u dalšího článku snad někdy na viděnou.
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png