Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Moje dojmy z Breaking Dawn part 2

17. listopadu 2012 v 12:26 | Terýsek |  Filmy
Tím, že mám ráda Twilight jsem se nikdy netajila. Mně se to prostě líbí, i když vím, že se to musí brát s velkou nadsázkou.
Na poslední část filmové verze jsem se těšila prakticky celý rok. Od té doby, co jsem viděla první část Rozbřesku jsem věděla, že na tenhle film musím jít.


Původně jsme s kamarádkami zvažovaly i půlnoční premiéru, ale nakonec jsme vzhledem k nevhodné době (komu by se chtělo ve čtvrtek v sedm vstávat, když by trávil noc v kině), vybraly lístky na pátek večer. Už při rezervaci nás překvapilo, jak je už kino zaplněné. Nakonec jsem seděli až v šesté řadě, ale musím přiznat, že to až takový rozdíl nebyl. Nevím, proč v kině chtějí všichni sedět v poslední řadě.
Já jsem si film užila stejně i v té šesté.
Kino mělo úžasnou atmosféru. Prakticky všichni v aule ze které se vstupuje do jednotlivých sálů čekali právě na Rozbřesk. Všichni diskutovali o tom, jak to nakonec skončí (my čtenáři jsme to samozřejmě věděli :))
Překvapilo mne, že v sále byli lidé prakticky všech věkových kategorií. Od starších žen až po cca osmileté děti, které tam vlastně neměli vůbec co dělat. (Všem je ale jistě dobře známo, že v Česku se na nějaké pg-13 zhluboka kašle.)
No a těď už k samotnému filmu.


Hned na začátku vás absolutně uchvátí titulky. Grafici se na nich dali opravdu zálěžet a už to o něčem svědčí.
Na co ale všichni čekali byla Bella jako upírka. Já už jsem byla namlsaná z traileru a fotek, ale stejně mě výsledný efekt mile překvapil. Byla opravdu krásnější, i když vlastně stále vypadala jako člověk, jelikož se její barva úleti vůbec nezměnila. To samé platí u její dcery Renesmé. Ta na mě působila až nečekaně roztomile.
Co se mi ale na filmu líbilo nejvíce, bylo to, že konečně vymizeli scény s dlouhými pohledy do dálky. Bella už měla přece jen jiné starosti, než jestli si má vybrat upíra, nebo vlkodlaka. Děj měl díky tomu opravdový spád a já jsem se ani chvíli nenudila.
Zvláště povedené byly také efekty. Na těch si dali opravdu záležet. Ač nejsem nakloněná 3D filmům, Rozbřesk bych klidně ve 3D klidně ráda shlédla.
Dalším plusem filmu je i to, že je místy opravdu vtipný. A na závěr se u něj opravdu zasmějete. Věřte mi, smálo se celé kino :)

Takže, pokud máte rádi upíry a Twillight, určitě neváhejte a jděte do kina.

Hodnocení: 10/10

Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 17. listopadu 2012 v 12:34 | Reagovat

těším se na to :)

2 Michaela Michaela | 21. listopadu 2012 v 17:52 | Reagovat

Nemám ráda, nechápu co na těch blbostech o upírech vidíte!!! :-!

3 Terýsek Terýsek | Web | 21. listopadu 2012 v 18:00 | Reagovat

[2]: Já také většinu těhlech knih nemám ráda, ale Twilight mi nevadí, asi také proto, že bylo první. Nicméně neříkám, že je to nějaké super inteligentní dílo. Na odpočinek mi to ale přijde v pohodě.
Jinak děkuji za tvůj názor.

4 Janisek Janisek | 14. února 2013 v 19:34 | Reagovat

Já jsem byla na té půlnoční premiéře a kino bylo plný :D Ten film mě strašně baví :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png