Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Prosinec 2012

Vánoce 2012

22. prosince 2012 v 16:37 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Už dlouho jsem nepsala takový ten klasický okecávací článek a tak jsem si zapálila svíčky, pustila christmas songs a pustila se do toho :)
Po zítří tu máme Štědrý den a já mám konečně pocit, že mám tu správnou vánoční náladu. Už se těším, až zítra nazdobím stromek a budu se válet u televize. Na počítač zítra a pozítří asi nezbude čas, takže se omlouvám, pokud nezareaguji na nějaký váš komentář hned.
Mým letošním nejoblíbenějším vánočním motivem budou rozhodně sobi. Mám už jich doma celkem dost, ať už jde o nahřívacího plyšáká, svetr, nebo sobíka za okno. Zajímavé je, že Santa mi děsně leze krkem, ale na sobíky nedám dopustit. Přijdou mi kouzelní. A hlavně ti s červeným nosem.
I love reindeers ♥
Mám zabalené dárečky a vyzdobený pokoj, takže teď už čekám na Ježíška.
Ještě jednou vám všem přeju ty nejkrásnější Vánoce ze všech a šťastný nový rok. (I když do té doby se ještě asi ozvu.)
Mějte se krásně a jestli máte čas, pusťte si nějaké vánoční písničky, třeba ty, které mám ráda já.

P.S. Písničky v této formě nelze přehrát. Pro přehrání klikněte na odkaz, který vás přesměruje na youtube.

Hobit 2012

20. prosince 2012 v 16:58 | Terýsek |  Filmy
Dnes jsem byla se školou na Hobitovi a pokud máte Pána prstenů rádi, raději tento článek co nejrychleji zavřete.
Nikdy jsem nedokoukala trilogii Pán prstenů. Viděla jsem první díl, příšerně mě to nebavilo a druhý jsem vypnula asi po deseti minutách. Já prostě nechápu, že někoho baví filmy, kde se dohramady asi osm hodin řeší, jestli někam doneseme prsten, nebo ne. Nevím, jaká je knižní předloha. Možná by mne bavila, ale filmy mě absolutně odradily.
Když jsem se rozhodovala mezi bedmintonem a kinem, řekla jsem si, že dám těmhle filmům ještě jednu šanci. Asi jsem doufala, že to bude jiné a zábavnější, ale nebylo.

Vzpamatujte se sakra!

19. prosince 2012 v 13:34 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima

Je pár dní před Vánocemi a jako každoročně je ve všech nákupních centrech absolutně narváno. Lidé kupují vše co se dá a já myslím, že je pravý čas připomenout si, o čem vlastně mají Vánoce být.
V dnešním světě myslí všichni na materiální věci. "Já chci ten největší stromeček, nejdražší dárky a co nejvíc žrádla." Ale o tomhle přece Vánoce nejsou.
Vánoce jsou čas, kdy má být rodina pohromadě. Je to čas klidu, lásky. Čas při kterém by se mělo zapomenout na všechny starosti a užívat si vánoční atmosféru. Čas, kdy bychom se měli na Štědrý den všichni sejít u večeře a vyměnit si nějakou pěknou věc pro radost.
Tak proč sakra půlka lidí čumí týden na televizi, cpe se cukrovím, nadává na příbuzné a vůbec všechno okolo sebe, neví jaký dárek si užívat dřív a celé Vánoce završí tím, že se na Silvestra ožere?! Když si k tomu ještě nakoupí pár Santovských čepiček, protože "sranda musí bejt" a týden smejčí celý pokoj, jelikož "Na Vánoce musí bejt uklizeno, aby sousedi viděli," z Vánoc se stává absolutně nechutný, konzumní svátek.
Když jsem byla malá, také jsem se strašně těšila na dárky (ale nosil mi je Ježíšek, ne Santa,) a do teď ráda koukám na pohádky, ale vždycky jsem věděla, proč vlastně Vánoce slavíme. Je to nejhezčí svátek v roce. Svátek, který je o klidu a tak se SAKRA NA CHVÍLI ZASTAVTE A UŽIJTE SI HO.

Ohrňte si nohavice!

18. prosince 2012 v 15:22 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Dnes je tomu přesně rok, co zemřel bývalý český prezident Václav Havel. Na mnoha místech v Česku a ve světě se konají nejrůznější vzpomínkové akce.
Myslím, že Havel je důležitá osobnost českých dějin, která se zasloužila opravdu o hodně.
Když loni před Vánocemi zemřel, spousta lidí tady na blog.cz nadávala a štvalo je, jaké se kolem jeho smrti dělá "halo.") Tehdy se kvůli jeho smrti měnilo i téma týdne. Já jsem tehdy také reagovala a stále si myslím to samé. A já znovu opakuji: Havel si to zasloužil. Udělal toho pro náš stát hodně a pomohl nám k demokracii.
Také proto jsem se připojila k dnešní akci Krátké kalhoty pro Václava Havla ( odkaz zde .) A ve škole jsem měla nohavice výrazně ohrnuté. Potěšilo mě, že se do akce zapojilo i pár lidí ze třídy a školy. Je vidět, že facebook, kde se tato akce hlavně propagovala, může být užitečný. Mně se tahle forma vzpomínky líbí. Je to vtipné a velmi jednoduché. Navíc se může zapojit opravdu každý. Takže pokud jste to ještě neudělali, ohrňte si alespoň na chvíli nohavice a zavzpomínej na prvního českého prezidenta.

Více o vzpomínkových událostech zde.

Co si takhle zapřemýšlet?

17. prosince 2012 v 16:57 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Ráda přemýšlím nad světem a životem. Někdy možná až moc.
Sem tam mívám pocit, že jsou mé myšlenky nesnesitelné a že to přece nemůžu vydržet. Někdy si říkám, jak je možné, že jsem ještě schopná normálně fungovat. Mám pocit, že je můj mozek nesnesitelně přeplněný. A jak to bude vypadat za třicet, čtyřicet, nebo padesát let?
Myšlenky jsou příšerné, ale někdy až neskutečně fascinující. Jak vůbec může mozek fungovat? Jak může zvládat tolik pokynů a pamatovat si tolik informací? Někdy se až divím, co na sebe vyšťourám, když přemýšlím o životě. Zrovna teď jsem si uvědomila, že jsem zapomněla odevzdat svojí dobrovolnou esej na angličtinu.
Někdy sedím a jen tak zírám do stropu. Dalo by se říct, že se snažím svoje myšlenky roztřídit do jakýchsi "šuplíčků." Někdy se mi to daří, někdy ne. Někdy při přemýšlení narazím na věco z minulosti. Většinou to jsou věci, kterých lituji. Věci, které bych zpětně nikdy neudělala. Nejde o nic vážného, ale pro mě jsou důležité. Myslím, že každý máme nějaké takové věci. Věci, kterých litujeme a o kterých víme, že nebyly úplně správné.
Smyslem tohoto článku ale kupodivu není vylévání mých smutků a starostí. Chtěla bych tímto článkem říct, že je dobré občas "zavřít oči a otevřít mysl." Zkrátka věnovat pár minut svojí hlavě a přemýšlet, přemýšlet a přemýšlet.

Blogové "soukromí"

16. prosince 2012 v 12:00 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
To že o mém blogu vědí lidé ze třídy beru jako fakt, se kterým se zkrátka musím smířit. I přesto mi to ale není příjemné. Neustále mám pocit, že musím svoje články strašně cenzurovat. Že musím dávat pozor na to o čem a jak píšu. Nevadí mi, když o mém blogu ví moje rodina, ale vadí mi, když se o mých názorech dozví půlka třídy.
Není to poprvé. Už jednou o mém blogu věděli dvě kámošky a kamarád. To jsem ale psala o něčem jiném.
Jediné, co mě uklidňuje je fakt, že ta dotyčná osoba, která si tenhle článek asi také přečte, má také svůj blog a navíc si troufám říct, že je to i moje kamarádka.
Nicméně si musím dávat větší pozor a o svém blogu před spolužáky moc nemluvit. Nestojím o to, aby můj blog navštěvovali lidé, kteří mi nejsou třeba zrovna dvakrát sympatičtí. A to teď nemluvím o té dotyčné osobě :)

Nepíšu nic, za co bych se měla stydět. Nepíšu o svých starostech, trápeních a nesnázích. Píšu o svých názorech. Nejsem člověk, který by měl potřebu všechno sdělovat světu. Mám jiné lidi, kterým můžu říct všechno na světě bez toho, abych se bála, že to někomu vyzradí.

Takže nakonec nebudu svůj obsah blogu ani trochu měnit. I kdyby o něm měla vědět celá třída, nebo dokonce celá škola (to bych se možná jen více hlídala, pokud jde o pomlouvání profesorů :) Tohle je můj svět a nikdo mi ho měnit nebude. A tečka.

Prezidentské volby 2013 - můj názor na kandidáty

14. prosince 2012 v 14:58 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Jako spousta dalších blogerů se i já musím vyjádřit k tématu prezidentských voleb 2013.
Zrovna dnes jsme se v hodině zeměpisu opět dostali k tomu, kdo by u nás mohl být prezident. Nikdo od nás ze třídy volit nemůže, i přesto ale máme na volbu prezidenta svoje názory a myslím, že bychom možná dokázali prezidenta vybrat lépe, než někteří jiní. Rozhodně tím ale nechci říct, že by se měla snížit věková hranice pro volební právo. Osmnáct je podle mne optimální číslo a je to také doba, kdy už je člověk "rozumný." (Nebo by spíše měl být.)
Troufám si říct, že jsme třída relativně chytrých lidí a až na pár vyjímek, jsme schopni zvážit pro i proti některých kandidátů. Spousta z nás aktivně sleduje předvolební pořady televizí a zajímá se o aktuální dění na české politické scéně.

Vánoční trhy Norimberk 2012

9. prosince 2012 v 12:19 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Včera jsem strávila celý den v Německu. Byla jsem na vánočních trhách v Norimberku a poté v Ambergu.
Ráda bych přidala pár fotek, ale bohužel bylo všude tolik lidí, že fotit vůbec nemělo cenu. Když tedy nepočítám naše focení nohou na mobil s kámoškou v autobuse, to bych ale raději nezveřejňovala :)
Cesta trvala asi čtyři hodiny, ale uběhla celkem rychle, já jsem ještě pospávala a později si povídala s kamarádkou. V Norimberku jsme nejprve prošli město a poté šli na vánoční trhy, kde jsem v zimě chodili asi tři hodiny a pili punč bez alkoholu :)

Po domácku vyrobený lip balm a lip scrub

2. prosince 2012 v 20:06 | Terýsek |  Co se jinam nevešlo
Zdravím a přeju krásnou adventní neděli.
Před pár minutami jsem dodělala svůj vlastní lip balm a lip scrub. Mám je v ledničce a jelikož nejsou z ingrediencí, které by bylo dobré uchovávat na světle a teple, asi tam i zůstanou. Balzám není z ingrediencí, které by ztuhly, takže asi nebude na nějaké velké přenášení. Nicméně na domácí použití je velmi příjemný a slouží dobře. Žádná extrémní hydratace, ale rty jsou po obou produktech krásně hebké.Já to ale dělala hlavně kvůli zábavě, lip balmů mám doma spoustu.
A co mě k této výrobě přivedlo? Nedávno jsem četla článek o home made balzámu, ale nelíbilo se mi, že do něj autorka dávala barevné stíny. Ty podle mne na pusu nepatří a nemuselo by to dělat úplně dobrotu. Tak jsem stíny nahradila rtěnkou. Sice není tak barevná, ale pokud by se jí tam dalo větší množství, určitě by rty malinko zbarvila. Takhle dělá jen jemný nádech, což mi ale vůbec nevadí. No a pokud jde o scrub, tak to je tradiční, všeobecně známý recept. Určitě se výrobě balzámů nebojte. Je to zábava a můžete do nich dát prakticky cokoliv, co se dá jíst. A věřte, že pokud do nich přidáte tak jako já med, dlouho vám na rtech nevydrží. Domácí vyrobená kosmetika je roztomilá a někdy překvapí, jak dobře slouží.

Výsledky předadventní ankety

1. prosince 2012 v 22:00 | Terýsek |  Co se jinam nevešlo
Tak jsem se rozhodla ukončit anketu. Přece jen již začíná advent a tak už se asi připravují skoro všichni. Jen pro zajímavost zveřejňuji výsledky. Celkem hlasovalo čtrnáct lidí.

Těšíte se na vánoce? A připravujete se už?
Moc se těším, ale zatím se nepřipravuji.14.3% (2)
Moc se těším, už se připravuji.35.7% (5)
Nene, ještě je podzim.14.3% (2)
Netěším se, ale chci se vyhnout předvánočnímu stresu, takže již nakupuji.21.4% (3)
Netěším se a zatím se nepřipravuji.14.3% (2)

1.12.2012

1. prosince 2012 v 10:00 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Tak a je tu prosinec, jupí!!!
Přesně za 24 dní je štědrý den.
A za 32 dní se probudíme do nového roku...Pokud tedy nepřijde konec světa.

Jen mne tak trochu děsí pár věcí:

- Co když ty Mayové měli pravdu?
- Ještě nemám nakoupené žádné dárky.
- Že mi můj dárek z USA do vánoc nepřijde.
- Čekají mě pololetky, na kterých dost závisí můj výsledek na pololetním vysvědčení.
- Bojím se, že se mi to cukroví nepovede.
- Bojím se jak vůbec tyhle vánoce dopadnou.

Ale abych nebyla tak pesimistická, píšu i věci, na které se těším:

- Vánoce, pohádky, kapříček, salát, stromeček, dárečky....
- Až zítra zapálím první svíčku na svém vlastnoručně vyrobeném adventním věnci.
- Až si dám vánoční kávu ve Sturbucks.
- Až budu mít po pololetkách a konečně si budu moct užívat vánoční atmosféru.
- Až se budu koukat jako moje rodina rozbaluje dárky.
- Až se budu válet u telky a nic nedělat.

A až konečně přijde ta vánoční pohoda, atmosféra a doba, kdy bývám každý rok skutečně šťastná.

Užívejte si prosinec, advent a vánoce a já doufám, že se vám bude všem dařit.
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png