Hobit 2012

20. prosince 2012 v 16:58 | Terýsek |  Filmy
Dnes jsem byla se školou na Hobitovi a pokud máte Pána prstenů rádi, raději tento článek co nejrychleji zavřete.
Nikdy jsem nedokoukala trilogii Pán prstenů. Viděla jsem první díl, příšerně mě to nebavilo a druhý jsem vypnula asi po deseti minutách. Já prostě nechápu, že někoho baví filmy, kde se dohramady asi osm hodin řeší, jestli někam doneseme prsten, nebo ne. Nevím, jaká je knižní předloha. Možná by mne bavila, ale filmy mě absolutně odradily.
Když jsem se rozhodovala mezi bedmintonem a kinem, řekla jsem si, že dám těmhle filmům ještě jednu šanci. Asi jsem doufala, že to bude jiné a zábavnější, ale nebylo.


Po první půlhodině filmu, kdy stále ještě seděla parta "trpajzlíků" v hobitím domečku a diskutovali o nějaká "supr čupr" výpravě, jsem se začala nudit. Čekala jsem, že to bude asi trochu akčnější. No a tak jsem se v kině válela na bundě a snažila jsem se alespoň vnímat angličtinu a nečíst titulky ( byla jsem na 2D s titulky.) Po hodině začalo spoustu lidí ze sálu mizet do vestibulu kina a mě, kámošku a kámoše trochu uklidnilo, že asi nejsme jediní, kdo odpočítává minuty do konce toho zdlouhavého filmu. Po dalších deseti minutách jsme opustili sál a šli si dát pití do restaurace.
Mimo sál jsme nakonec strávili asi třičtvrtě hodiny a když jsme se potom vrátili, stále jsme neměli pocit, že bychom o něco přišli.
Děj mě přišel absolutně stupidní. Na první pohled bylo vidět, že byl tenhle film vyroben pro 3D a tak rozhodně nebylo nouze o pády do hlubin, efektní pohledy do dálky a nejrůznější lekačky. Za celé ty tři hodiny neumřel ani jeden z hrdinů, i když bojovali proti nebezpečným nestvůrám, které byly asi pětkrát větší, než oni sami.
Jediná moje oblíbená postava - Glum, byl na plátně asi dvacet minut a tak se mi zbytek filmu, který jsem strávila v sále, nesnesitelně vlekl.
Teď se mnou asi nebudete souhlasit a budete mi tady psát, že je Hobit absolutně nejlepší a že jsem asi úplně vadná. V tomhle možná jsem, ale mě se ten film ani trochu nelíbil. Neodsuzuju to, neříkám, že je to absolutně špatné, možná je chyba ve mně. Nicméně číselné hodnocení raději vynechám.
Omlouvám se všem skalním příznivcům za velmi ošklivý a hloupý článek :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bell^^ Bell^^ | Web | 20. prosince 2012 v 17:08 | Reagovat

Film Pán prstenů je docela dost parodií na knížku, řekla bych, knížka je doopravdy moc hezká :)

2 Terýsek Terýsek | Web | 20. prosince 2012 v 17:54 | Reagovat

[1]: Jak jsem již napsala, tohle nemohu posoudit. Nicméně tomu věřím, znám dost knížek, kde se filmová adaptace nepovedla.

3 Milka Milka | 21. prosince 2012 v 12:49 | Reagovat

Na to existuje jen jediné řešení... Lidstvo se dělí na dvě skupiny: ty, kteří nenávidí fantasy a ty které ho milují. Neměla jsi tedy jít do toho kina. Být tebou, tak bych tu moc neroztrubovala že se mi to nelíbilo. Tolkie dokázal více než my všichni a myslím si, že jak film tak kniha jsou moc hezké!

4 Terýsek Terýsek | Web | 21. prosince 2012 v 17:10 | Reagovat

[3]: A to je právě to, proč mám blog. Já nikomu nevnucuju, že je to špatný film. Já jen píšu svůj názor. Neříkám, že je kniha špatná, jelikož jsem ji nikdy neotevřela. Jinak mám fantasy ráda. Autora neurážím, v době, kdy byl natočen první film byl již po smrti, takže bych ho do toho netahala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png