Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Po domácku vyrobený lip balm a lip scrub

2. prosince 2012 v 20:06 | Terýsek |  Co se jinam nevešlo
Zdravím a přeju krásnou adventní neděli.
Před pár minutami jsem dodělala svůj vlastní lip balm a lip scrub. Mám je v ledničce a jelikož nejsou z ingrediencí, které by bylo dobré uchovávat na světle a teple, asi tam i zůstanou. Balzám není z ingrediencí, které by ztuhly, takže asi nebude na nějaké velké přenášení. Nicméně na domácí použití je velmi příjemný a slouží dobře. Žádná extrémní hydratace, ale rty jsou po obou produktech krásně hebké.Já to ale dělala hlavně kvůli zábavě, lip balmů mám doma spoustu.
A co mě k této výrobě přivedlo? Nedávno jsem četla článek o home made balzámu, ale nelíbilo se mi, že do něj autorka dávala barevné stíny. Ty podle mne na pusu nepatří a nemuselo by to dělat úplně dobrotu. Tak jsem stíny nahradila rtěnkou. Sice není tak barevná, ale pokud by se jí tam dalo větší množství, určitě by rty malinko zbarvila. Takhle dělá jen jemný nádech, což mi ale vůbec nevadí. No a pokud jde o scrub, tak to je tradiční, všeobecně známý recept. Určitě se výrobě balzámů nebojte. Je to zábava a můžete do nich dát prakticky cokoliv, co se dá jíst. A věřte, že pokud do nich přidáte tak jako já med, dlouho vám na rtech nevydrží. Domácí vyrobená kosmetika je roztomilá a někdy překvapí, jak dobře slouží.


No a teď už malý recept spíše pro inspiraci:

Lip balm
na drobno rozmačkaná rtěnka, kapka olivového oleje, aloe vera gel, med
Všechno jsem dobře smíchala a dala do malé lahvičky.

Lip scrub
třtinový cukr, med, kapka olivového oleje, kapka aloe vera gelu
Opět jsem vše dobře smíchala a dala do malé lahvičky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png