Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Prezidentské volby 2013 - můj názor na kandidáty

14. prosince 2012 v 14:58 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Jako spousta dalších blogerů se i já musím vyjádřit k tématu prezidentských voleb 2013.
Zrovna dnes jsme se v hodině zeměpisu opět dostali k tomu, kdo by u nás mohl být prezident. Nikdo od nás ze třídy volit nemůže, i přesto ale máme na volbu prezidenta svoje názory a myslím, že bychom možná dokázali prezidenta vybrat lépe, než někteří jiní. Rozhodně tím ale nechci říct, že by se měla snížit věková hranice pro volební právo. Osmnáct je podle mne optimální číslo a je to také doba, kdy už je člověk "rozumný." (Nebo by spíše měl být.)
Troufám si říct, že jsme třída relativně chytrých lidí a až na pár vyjímek, jsme schopni zvážit pro i proti některých kandidátů. Spousta z nás aktivně sleduje předvolební pořady televizí a zajímá se o aktuální dění na české politické scéně.

Samozřejmě se ale najdou i tací, kteří by například volili Franze jen proto, že je děsně "in" a chce zlegalizovat "trávu." Také proto souhlasím s věkovou hranicí 18+.
Nicméně jsem se rozhodla, že když už se nemohu voleb zůčastnit, napíšu alespoň svůj názor na kandidáty a popřípadě také to, koho bych volila.
Hned jako první bych ze seznamu vyškrtla paní Bobošíkovou, Fischerovou a Roithovou. Ani jedna z těchto dam mi nepřijde jako vhodná prezidentka tohoto státu. Nemají "jméno ve světě" a nepřijde mi vhodné, aby byla prezidentkou herečka, která se nikdy v politice nepohybovala. Spousta lidí si možná řekne, že Václav Havel také nebyl politik, ale dramatik, ale to je podle mne úplně něco jiného. Navíc Václav Havel byl politicky činná osoba a aktivně bojoval proti komunistickému režimu. Lidé ho navíc jako prezidenta opravdu chtěli.
Pan Dienstbier podle mne také není nějaká velká osobnost, což by podle mne prezident být měl. Navíc se mi nelíbí jeho názory a přijde mi, že ošklivě řečeno, těží ze slávy svého otce, jenž byl disident. Na druhou stranu ale jedná o podpoře s komunisty, což podle mne nejde moc dohromady.
Pan Sobotka by mi jako prezident ani nevadil. Působí na mne celkem reprezentativním dojmem.
Pan Okamura mi také nepřijde špatný. Nelíbí se mi ale fakt, že je podnikatel. To že je napůl Japonec by mi až tak nevadilo. Také mi nepřijde jako dostatečně sečtělý člověk.
Zemana bych nevolila z principu. Nepřijde mi dostatečně reprezentativní. Na druhou stranu mi stále přijde lepší než Fischer. Nejen, že mi Fischer přijde jako obyčejný úředníček bez kouzla osobnosti a nelíbí se mi jeho megalomanská kampaň. Nelíbí se mi, že byl členem KSČ a nyní tvrdí, že to považuje za super chybný krok a takové ty delší kecy...
Divím se, že se Zeman považuje za "komunistického" prezidenta. Na rozdíl od Fichera se alespoň v roce 68 postavil proti okupaci Československa a z KSČ vystoupil. I přesto bych ale Zemana nikdy novolila.
Vladimír Dlouhý mi moc nic neříká, upřímě jsem o něm ani nikdy neslyšela a nic jsem o něm nečetla.
Vladímír Franz mi přijde jako absolutní nesmysl. Přijde mi hloupé volit někoho proto, jak vypadá, nebo ho naopak nevolit proto jak vypadá. Mně nepřijde jako dostatečně známá a reprezentativní bytost se stálými a nezlomnými názory.

Jako prezident by se mi nejvíce líbil Karel Schwarzenberg. Nikdy nebyl členem KSČ, je bohatý, takže nemá důvod krást, má světoznámé jméno, trefné poznámky a působí na mne milým a sympatickým dojmem. A že občas usne? No ono když se podívám na ty debaty v parlamentu, tak se mu ani nedivím.

Doufám, že jsem vás svým sáhodlouhým článkem neznechutila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 15. prosince 2012 v 22:10 | Reagovat

Rozhodně s Tebou souhlasim v tom, že Bobošíkovou volit může jenom blb. Je fakt smutný, že jí vrátili do voleb (protože sečetli špatně hlasy) a ještě smutnější je to, že ona se cítí dotčená... Roithovou bych nikdy nevolila, její názory se neshodujou s mými.

Co se ale týče Fischerový, musim s Tebou nesouhlasit. Ona je v ČR slavná jako herečka, což mi nepřijde jako žádný problém. Ty ale tvrdíš, že nemá žádnou zkušenost s politikou, ale co řikáš na to, že byla 4 roky v poslanecký sněmovně? Přijde mi jako správná osobnost, protože hodně pomohla a pomáhá charitativním akcím a charitám obecně.

Diensbier možná těží ze slávy svého otce, to neposoudim, ale spíš to lidi používaj jako argument, že jinak by slavný nebyl.

Sobotka? Popravdě ani nevim, je v politice dlouho a je hodně stranickej, což se mi nelíbí. Osobně bych nejraději volila někoho, kdo je nestranej, protože česká politika potřebuje střední cestu, liberalismus, který se zatím neobjevil.

Fischer je člověk, kterej nedává najevo svý vyhraněný názory. Nechal by se zmanipulovat a v horším případě i zkorumpovat. Dost mě ale překvapil billboard, na kterym je on a nápis "Ti nejlepší byli v KSČ" - tím u mě ztratil veškerou podporu.

Okamura je podnikatel, takže má přehled o ekonomice. Teď už je ale z kola ven.

Schwarzenberg - pokud bychom chtěli pokračovat v tom, jak to tu vypadá teď, volili bychom jeho. Je dost podobnej Klausovi. Nelíbí se mi ale, že je v TOP09, u který bylo nejvíc korupce vůbec a její sláva zanikla stejně rychle, jako se objevila. Pokud ale jde o reprezentaci, on by byl jeden z těch lepších. Ale ČR by ničím nevynikala. Jeho názory jsou opravdu, jak to říct, nezajímavé. Prostě zapadá do davu, je to takovej pohádkovej dědeček :)

Pro mě tedy jednoznačná volba - Fischerová. Najdi si s ní Hyde Park.

Jo a co se týče podpory vlády s KSČ, tak  oni proti tomu stejně nic nemohou dělat. Pokud ta strana není zakázaná (což by měla být, po tom co bylo v minulém režimu), tak se musí hlasy voličů respektovat. Jinak by si vláda koledovala o pěknej průser.

Sincerely,
Lenka ;-)

2 Terýsek Terýsek | Web | 16. prosince 2012 v 11:20 | Reagovat

[1]: Já nevím no. Mně přijde, že se prostě Fischerová na prezidentku nehodí. Na druhou stranu znala velmi dobře Havla a rozhodně není hloupá. Jinak děkuji za tvůj sálodlouhý komentář :-)

3 rakousky rakousky | Web | 17. prosince 2012 v 16:11 | Reagovat

Karel Schwarzenberg je sice bohaty, ale bylo by take dobre si zjistit, jak se k tomu bohatstvi dostal a jak nepekne se zachoval ke skutecnym dedicum ... to jen tak na okraj ;-)

4 Terýsek Terýsek | Web | 17. prosince 2012 v 16:21 | Reagovat

[3]: Já neříkám, že je Swarzenberg ten nejlepší kandidát na světě. Mně jenom přijde jako "nejmenší zlo." Tím samozřejmě neříkám, že je to kandidát bez chyby.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png