Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Vánoční trhy Norimberk 2012

9. prosince 2012 v 12:19 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Včera jsem strávila celý den v Německu. Byla jsem na vánočních trhách v Norimberku a poté v Ambergu.
Ráda bych přidala pár fotek, ale bohužel bylo všude tolik lidí, že fotit vůbec nemělo cenu. Když tedy nepočítám naše focení nohou na mobil s kámoškou v autobuse, to bych ale raději nezveřejňovala :)
Cesta trvala asi čtyři hodiny, ale uběhla celkem rychle, já jsem ještě pospávala a později si povídala s kamarádkou. V Norimberku jsme nejprve prošli město a poté šli na vánoční trhy, kde jsem v zimě chodili asi tři hodiny a pili punč bez alkoholu :)


Co mě překvapilo bylo to, že v Norimberku vůbec nemají vánoční strom. Jen u kostela na náměstí stojí asi tři, celkem malé, jednoduše osvětlené stromy, ale rozhodně nemají strom, jako je třeba u nás na Staromáku.
Trhy byly vesměs nádherné, kdyby si měl člověk každý stánek důkladně prohlédnout, strávil by tam dva dny. Se Staromákem se to ale vůbec nedá srovnat. Stánky, kde bylo něco kýčovitého byste spočítali na prstech jedné ruky. Všude prodávali nádherné ozdobičky, hrací skříňky, či úžasné nahřívací plyšáky (a tak jsem si koupila soba do postele :))
Jediné, co trzím trochu ubývá na kráse je počet turistů. Většinu času jsem chodili tak, že jsem se snažili doslova prostrkat davy. Já držela kamaráda za baťoh a druhá kamarádka rychle letěla za námi, abychom se neztratili. Lidé jsou navíc strašně nevrdlí, neustále se někam tlačí a místo toho, aby si užívali vánoční atmosféru, zběsile nakupují. My jsme si ale vánoční atmosféru nenechali ani trochu zkazit. I když norimberské perníčky jsem si samozřejmě nemohli nekoupit.

Po asi pěti hodinovém pobytu v Norimberku, jsem již za stmívání pokračovali do Ambergu. Tam šlo pár lidí do lázních, my ostatní jsme ale šli do centra města na další trhy. Ty už byly sice trochu "staromácké", ale stejně bylo osvětlené město krásné a my jsem se nádherně prošli s hrníčkem punče (opět bez alkoholu) po náměstí. Nakonec jsme zavítali do drogérie, jelikož už byla taková zima, že se venku nedalo vydržet. Viděli jste někdy drogérii, kde prodávají kosmetiku Channel a Clinique? Já tedy ne a tak jsem byla opravdu jak Alenka v říši divů. Ale držela jsem se, koupila jsem si jen malou sadu vánočních laků Essie.

Vánoční trhy v Norimberku jsou opravdu krásné. Rozhodně stojí za to je navštívit a užít si tak tu pravou vánoční atmosféru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lilienviv lilienviv | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 12:29 | Reagovat

Tak to jsem ráda, že se ti tam líbilo :DDD Já tam jedu asi za půl hodiny :) Bydlíme v německu, takže máma tvrdila že tam musíme O.o Ale doufám, že se mi ta bude taky líbit. :) Máš moc hezký blog :)

2 Terýsek Terýsek | Web | 9. prosince 2012 v 13:14 | Reagovat

[1]: Děkuju :-), jo, je to opravdu hezký. Určitě se ti to líbit bude.

3 Simča Simča | E-mail | 3. října 2014 v 12:20 | Reagovat

Já jedu tento rok prvně a moc se těším. Koupila jsem si zájezd přes http://www.topsleva.cz/aktuality/adventni-trhy-v-norimberku/ s tím, že tam ještě pak zůstanu a už máme s přítelem vybrán byt přes airnb.com, což budeme zkoušet také poprvé, takže určitě bude plno nových zažítků, na které se moc těším :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png