Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Anna Karenina (2012)

13. ledna 2013 v 14:32 | Terýsek |  Filmy
Včera jsem byla v kině na novém filmu britského režiséra Joa Wrighta Anna Karenina. Nové zpracování slavného románu L.N. Tolstoje mne zaujalo především díky tomu, že jde o další spolupráci Joa Wrighta a mé oblíbené herečky Keiry Knightley. Také mi ho velmi vychválila kamarádka a tak jsem se tedy vydala do kina.

imdb.com


Na první pohled mne velmi zaujala vizuální stránka celého filmu. Příběh se odehrával částečně na divadle a částečně venku. Občas herci chodili po jevišti a za nimi se měnili kulisy, občas se divák mohl kochat pohledem na zasněžené pláně Ruska a občas kamera zabrala na až hrůzostrašně vyhlížející kola vlaku, která napovídala, jak to všechno skončí.
Díky tomu byl na plátno opravdu pěkný pohled.
Bála jsem se, že mne kombinace na první pohled trochu zdlouhavého příběhu a relativně dlouhého filmu (130 minut) nebude bavit, ale nakonec to uteklo docela rychle. Film má opravdu spád a nenajdete zde žádné dlouhé "povídací" pasáže, kterých jsem se obávala (viz rozhovor trpaslíků a Bilba na začátku Hobita.)
Historické filmy někdy sklouzávají ke kýči. Režiséři se často snaží o co nejvelkolepější kostými a výpravu. To v Anně Karenině chybí a celý film je pojat tak trochu komorněji, což se mi opravdu líbilo.
No a aby nebyl příběh tak pesimistický a divák neodcházel v depresivní náladě, přidává autor ještě příběh (pozor, tak trochu spoiler) přítele Annina bratra - Konstantina a sestry manželky Anniného bratra - Kitty, který přece jen nekončí nešťastně :)

alenaprokopova.blogspot.com

Pokud bych měla vybrat jednu věc, která mne na filmu zaujala, pak je to rozhodně tanec. Nikdy jsem neviděla tanec, při kterém by se tančilo více rukama, než nohama.
Film opravdu stojí za to vidět a Joe Wright mne opět nezklamal. Po Pýše a předsudku a Pokání, natočil další skvělou filmovou adaptaci knihy.

Trailer:Hodnocení: 10/10
Číselné hodnocení se vždy snažím dávat podle svého subjektivního pocitu z filmu. Možná se divíte, že má Anna Karenina a Rozbřesk 2.část úplně stejné hodnocení, ale každý film hodnotím podle jiných kritériích. Umělecky je ale samozřejmě Anna Karenina úplně někde jinde, než romantická oddechovka o upírech.

Obrázky jsem hledala přes google, na heslo "Anna Karenina 2012"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 22:30 | Reagovat

Stálo by za to s někym zajít, mam ráda filmy, který skrývají emoce, co vyplývají i mimo dějovou linii ;-)

2 Terýsek Terýsek | Web | 15. ledna 2013 v 13:13 | Reagovat

[1]:Jo, určitě ti to doporučuju. Stojí to za vidění.

3 Carlosa Carlosa | Web | 18. ledna 2013 v 17:29 | Reagovat

Ahoj Teri, protřebovala bych od tebe reprezentační obrázek na klikačku. ;-) Můžeš mi ho poslat mailem?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png