Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

"Četla jsem..." leden

31. ledna 2013 v 18:00 | Terýsek |  Knihy
Předposlední den měsíce ledna patřil filmům, které jsem za skoro uplynulý měsíc viděla. Dnešek tedy logicky bude patřit knihám. Vítám vás u prvního dílu knižnáho seriálu " Četla jsem..."Jane Austenová - Úskalí lásky
To, že na knížky Jane Austenové nedám dopustit už asi víte. K Vánocům jsem dostala poslední tři knihy, které vyšly v Česku a Úskalí lásky je první kniha, kterou jsem z nich přečetla.
Úskalí lásky je soubor mini příběhů, které napsala Jane Austenová ještě předtím, než se stala spisovatelkou. Doporučovala bych ji spíše lidem, kteří mají Jane Austenovou rádi a kteří by si rádi přečetli něco, co napsala ještě před vydáním jejích slavných knih. Některé příběhy totiž nejsou ani dokončené.
Mne se ale kniha líbila, je to příjemné čtení na zimní večery.

kosmas.cz

8/10
Kniha je moc pěkná. Na ostatní romány J. Austenové, jako je Emma a Pýcha a předsudek ale nemá.

Betty McDonaldová - Vejce a já
Knížku mi doporučila mamka a mne se do jejího čtení příliš nechtělo. Příběh vypráví o mladé novomanželce Betty, která se se svým manželem odstěhuje na slepičí farmu.
Knihu jsem četla asi dva měsíce a z počátku mne vůbec nebavila. Pak jsem se ale rozhodla, že ji dočtu a chytlo mne to tak, že jsem to zvládla za jedno odpoledne. Kniha je plná laskavého humoru a rozhodně se u ní zasmějete.
Doporučuji.

bux.cz

7/10
Ze začátku mne příliš nebavila, ke konci ale byla opravdu zábavná.

Alois Jirásek - Lucerna
Předem zmiňuji, že jde o povinnou četbu a není to rozhodně kniha, kterou bych si sama vybrala ke čtení. Nerada čtu libreta, jelikož si nedovedu správně představit děj a neustále to vnímám jako "Mlynář: ", což nevím jestli úplně chápete :)
Nicméně třeba Romeo a Julie, nebo Lakomec mě bavili a tak nechci čtení libret zavrhovat. Oproti tomu Matka od Čapka mě absolutně nebavila a nakonec jsem ji ani nedočetla, což u mě nebývá zvykem.
Teď už ale k samotné knize. Čte se celkem dobře a nakonec mne i bavila. Příběh je zajímavý a na divadle by mne určitě zaujal. V podobě libreta se ale zařadil do kolonky " neurazí nenadchne." Jde o knihu, kterou byste si asi přečíst měli ale rozhodně nejde o nějakou zábavnou knížku na dlouhé zimní večery.

kosmas.cz

6/10
Mně se to prostě moc nelíbilo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png