Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

O hledání inspirace

10. ledna 2013 v 16:25 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Přijde mi, že i po těch dvou letech co mám blog stále hledám to, o čem bych vlastně měla psát. Vždycky mám určité období, kdy mne baví jedno téma. Takové období ale rychle přejde a já opět dlouze přemýšlím o tom, čemu věnuji svůj další článek. Psaní mě baví a tak se snažím vnímat svět kolem sebe a čerpat tak nápady na články ze svého okolí, televize a internetu.
Jednu dobu mě strašně bavilo psát příběhy, poté recenze. Měla jsem jedno období, kdy jsem ráda psala básničky a také období, kdy můj blog plnily výhradně "kecací" články o tom, co jsem "měla k obědu."


Poslední cca měsíc mě baví psát o veřejném dění, politice a světu kolem sebe. Netvrdím, že jsou mé články nějaké filosofické, ale mě psaní baví. Stejně mám ale stále pocit, že to není přesně to, co bych opravdu chtěla psát.
U psaní článku je neskutečně těžké zůstat originální a neinspirovat se u svého oblíbeného blogera. Sama se snažím tvořit články výhradně ze své hlavy a nepsat na téma, na které píše můj oblíbený bloger. Myslím, že se mi to celkem daří a poslední dobou jsem se snad i naučila psát články tak, aby to byl stoprocentně můj názor a můj nápad (no dobře, 95%.) Někdy navštívím něčí blog a řeknu si, že je to přesně to, k čemu bych se také ráda vyjádřila. Pak většinou nějaký článek napíšu, vždy se ale snažím vyjadřovat jinak a psát opravdu "ze sebe."
Už párkrát mi někdo vyčetl, že píšu články málo. Díky tomu také nemám vysokou návštěvnost. Sama vím, že v období, kdy jsem se blogu opravdu věnovala, publikovala každý den (nebo alespoň skoro každý den) a zapojovala se do diskuzí na ostatních blozích, byla má návštěvnost mnohem vyšší, než když publikuji maximálně dva články do týdne.
Pravda je, že na články nemám tolik času a nemám ani tolik času na to, sedět u počítače a vytvářet nové designy, projekty a zapojovat se do diskuzí. Leckdy jsem také unavená a raději si pustím nějakou nudnou flash hru, než abych se věnovala práci, u které musím přemýšlet...
Pak jsou ale ty dny, kdy mám spoustu času, nemám do čeho "píchnout", ale chybí mi inspirace. A v tu chvíli přicházejí na řadu nudné deníkové články, které nebaví vás a leckdy dokonce ani mě. Nemůžu se zkrátka donutit k tomu, abych vzala knížku, kterou jsem naposledy četla a napsala na ni objektivní a zajímavou recenzi. A že by bylo o čem psát. Recenze ale patří mezi články, které jsou doslova "žrouty" času a zaberou třeba i hodinu.
Rozhodla jsem se, že už se nebudu do psaní článků nutit a nenuťte prosím ani vy mě. Blog mne baví, ale někdy prostě nemám inspiraci, čas nebo náladu. Moc dobře vím, že články, které jsem psala jen proto, že už jsem dlouho nic nenapsala nejsou zrovna povedené a články, které jsem psala proto, že mě něco zaujalo se od nich výrázně liší.

Pro blogera je někdy těžké najít inspiraci. Obdivuji ty, kteří dokáží napsat smysluplný článek každý den.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karol Dee Karol Dee | Web | 12. ledna 2013 v 12:02 | Reagovat

občas mívám chvíle, kdy s na mě nápady jen sypou a dokonce mám i vůli je psát...to se pak musím krotit, abych si je dobře rozvrhla a neházela je všechny v jeden den - abych taky měla nějakou odezvu, že. Jenže pak přijde dlouhé období, kdy mě psát nebaví. Tak prostě nepíšu. Nemá smysl se nutit, ty články pak za nic nestojí ;)

2 Terýsek Terýsek | Web | 12. ledna 2013 v 22:56 | Reagovat

[1]: Na to už jsem také všimla. Tvůrčí období znám, jen vždycky přichází v době, kdy nemám na blog vůbec čas :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png