Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

"Viděla jsem" leden

30. ledna 2013 v 18:00 | Terýsek |  Filmy
Představuji vám první článek ze série "viděl jsem." Doufám, že se vám bude líbit a budete se těšit na další číslo (opět na konci příštího měsíce.)První dva filmy jsem viděla v kině a můžete se na stále ještě zajít podívat. Ten třetí u nás v kinech není a vypadá to, že bohužel ani nebude.

Anna Karenina (2012)
Na tento film jsem psala samostatnou recenzi (zde), takže už se k němu nebudu nějak vyjadřovat. Opravdu ho doporučuji a je to jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední dobu viděla. Spojení režiséra Joa Wrighta a herečky Keiry Knightley asi nemůže dopadnout špatně. Doporučuji také Pýchu a předsudek a Pokání, o kterých už jsem se na blogu již také nepochybně zmiňovala.


10/10
Absolutně dokonalé :)

Bídníci (2012)
Dlouho očekávané muzikálové provedení Bídníků je další podařený film, který mi zpříjemnil zimní sobotní podvečer. Chtěla jsem na něj napsat samostatnou recenzi, ale nebyla jsem schopná napsat nic víc, než že se mi to líbilo. Strašně mne zaujal už trailer, který je jeden z nejpovedenějších, co jsem za poslední dobu viděla.
Samotný film mne nezklamal. Nejde o film, na který byste se dívali desetkrát za sebou a stejně by vás pořád bavil, ale do budoucna se na něj asi ještě podívám. (Strašně ráda se dívám na filmy třeba podruhé, jelikož vždycky objevím něco, čeho jsem si na poprvé nevšimla :) Zajímavé je, že herci zpívali přímo na place, takže nejde o žádný pžezpívaný playback, což filmu sluší. Je důležité si uvědomit, že nejde o filmovou adaptaci samotné knihy, ale filmovou adaptaci muzikálu. Celou dobu se "jede" podle libreta. Proto mi přijde jako nesmysl kritizovat, že se zde málo mluví a že zde není spousta věcí vysvětlených dopodrobna. Pokud vás zajímá příběh, nikdy vás žádný film neuspokojí, protože kniha je kniha. Myslím, že je to takhle u 99% knih.
Na film určitě běžte, ale nečtěte před jeho shlédnutím žádné recenze. Mne se třeba opravdu líbil a strašně mne zklamalo, když jsem si pak druhý den přečetla hodnocení na netu.


9/10
Jeden bod ztrácí za pár zdlouhavých momentů, jinak jde o povedený muzikál.

The Perks of Being a Wallflower (2012)

Ke shlédnutí tohoto filmu mě přivedla Lenka, která o něm napsala i samostatný článek na svůj blog. Mě tento typ filmů moc nebaví a tak jsem k němu byla z počátku dosti skeptická. A výsledek? Čekala jsem, že to bude horší.
Jsem ráda, že jsem film viděla, i když mě přivedl na poněkud depresivnější myšlenky. Děj totiž není nijak veselý.
Nicméně jde o film, u kterého se zamyslíte a ne jen o hloupou popcornovou zábavu. Neukazuje nějaký naivní svět s kouzly a čáry, ale realitu. Nenajdete v něm žádné neskutečné "strašně vtipné" historky a to je právě to, co se mi na něm líbilo. Musím ale podotknout, že jsem se u něj občas trochu nudila. Předpokládám ale, že chyba bude spíše ve mě. Romantické filmy asi nejsou nic pro mě.
Pokud máte rádi filmy, u kterých se dá dobře přemýšlet a které mají nějakou myšlenku, určitě The Perks of Being a Wallflower nevynechejte.

7/10
Ač se mi film celkem líbil, nejde o nic, co bych musela vidět znovu.


Tak zase za měsíc...

P.S. Jak vidíte, přitvrdila jsem a hodnotím přísněji , jupííí :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png