Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Únor 2013

"Četla jsem" únor

27. února 2013 v 17:56 | Terýsek |  Knihy
Po včerejším "viděla jsem" přichází ,snad o něco zábavnější, "četla jsem. Nově jsem zařadila i zmínku o knize, kterou právě čtu a která se nejspíše objeví v některých z dalších dílů. Doufám, že se vám bude líbit můj článek a napíšete mi, jaká je vaše oblíbená kniha za poslední dobu."Viděla jsem" únor

26. února 2013 v 15:59 | Terýsek |  Filmy
Pokud jste se těšili na článek plný zajímavých typů na zajímavé filmy, asi vás zklamu. Únor byl totiž nabitý a a navíc mě v kině nic nezaujalo, takže se tentokrát musíte spokojit s televizním výběrem, který navíc ještě není nic moc. Nevím, jestli bude příští měsíc lepší, ale pokusím se vidět alespoň jeden normální film :D
A zítra snad stihnu "četla jsem", tam by měla být nabídka o něco lepší a navíc jsem vymyslela ještě jednu novinku.


Let's dance
To jsem byla jednou v neděli večer nemocná a z postele jsem přehazovala programy na televizi. Zpětně ale musím říct, že jsem se mohla ty dvě hodiny dívat na ekonomiku ČT 24 a nebyla bych tak znuděná, jako právě u Let's dance. Jde o typ filmu, od kterého nečekáte nic světoborného, ale doufáte, že třeba uvidíte něco trošku vtipného, nebo se alespoň podívate na nějaké hezké taneční vystoupení. Místo toho vás čekají dvě hodiny absolutní nudy bez špetky vtipu a nápadu, o tanečních vystoupeních nemluvě. Pokud jste někdy měli tu smůlu a viděli Ledové ostří ( nejtrapnější film o krasobruslení, který jsem kdy viděla), budete mít pocit, že jste viděli úplně to samé. Jde o film, kde se neustále někdo užírá, fňuká a hysterčí, popřípadě se tváří děsně zamilovaně. Ke konci už jsem skypovala s kamarádkou a jedním okem občas jukla na obrazovku. Absolutní katastrofa! A že bych jim odpustila i ten happyend.

Muffinově

10. února 2013 v 14:48 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Příjemné nedělní odpoledne,

Doufám, že se máte lépe než já a nemusíte strávit neděli nad učebnicemi. Ale dobře mi tak. Stejně jsem si to zavinila sama. Kdybych se celý týden neflákala doma a učení si trochu rozložila, mohla sem být v pohodě. Jenže nejsem ten typ, který si pečlivě rozloží síly a každý den se učí něco. Já se prostě učím odpoledne před testem. Buď se to naučím, nebo ne.

Včera jsme doma poprvé pekli muffiny. Před nedávnem jsme si koupili formy a včera jsem je poprvé vyzkoušeli. Recepty jsem hledala na internetu, jelikož žádný recept v kuchařkách neodpovídal mým požadavkům. Chtěla jsem nějaké klasické. Původně jsem chtěla dělat jenom čokoládové, ale nakonec mě na internetu zaujal recept na kávové. A tak jsme na poprvé pekli hned dva druhy muffinů. No a protože se nám moc povedli a naprosto splnili naše očekávání, musím se s vámi podělit o odkazy na recepty.


Čokoládové jsou klasika a ty kávové zase mají zajímavou a neotřelou chuť.

P.S. Přidala bych i fotku, ale mám vybitý foťák a než se dostanu k jeho nabití, asi už budou pryč :)

Mějte se krásně a já jdu otevřít učebnice.
Vaše Terýsek

Proč mě neskutečně vytáčí televize Nova

7. února 2013 v 11:46 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
Řekla bych, že toto je můj první oficiální "hejt" za celou mojí blogovou kariéru. Jestli to takhle půjde dál, budu si moci založit blog na způsob "tisíc věcí co mě serou" a psát příspěvky asi tak milionkrát denně. Myslím, že bych rozhodně neměla nouzi o nápady.
Neskutečně mě vytáčí spojení blog.cz a Nova. Neustále na mne vyskakují reklamy na doma.cz, krásná.cz , prásk.tv a další weby podivného charakteru. Vadí mně, jak mi neustále někdo vnucuje články typu: "jaká je nejlepší antikoncepce, jaká celebrita se s kým vyspala a co dělat když Vás manžel podvádí." Vážně mě to nezajímá, nebaví a dala jsem si závazek, že i kdyby tam byl superzajímavý článek (o čemž silně pochybuji), neotevřu ho.
Smířila jsem se s boxem krásné.cz na hlavní straně. Řekla jsem si, že tam píšou blogerky z blog.cz, ale absolutně mě nezajímá, co dělá Ornella Štiková!

Konec slušnosti v Čechách

6. února 2013 v 13:28 | Terýsek |  (Můj) Život mýma očima
K napsání tohoto článku mě přivedla dnešní cesta metrem. Na jedné stanici přistoupil starý pán, který se špatně pohyboval. Už při vstupu do metra měl problémy a řidič ho málem přivřel do dveří. Naštěstí poblíž stála nějaká paní, která ho vtáhla do metra. Mohlo být něco okolo půl deváté a metro praskalo ve švech. Všude bylo plno lidí směřujících do práce. Většina z nich četla noviny, které dostanete v metru zdarma a nebo koukala do mobilů, čteček a tabletů.

Velké blogové vzpomínání s kapkou smutku

5. února 2013 v 23:02 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Prohrabávala jsem se rozepsanými články a objevila spoustu článků z doby, kdy byl můj blog výhradně o psech. Při pohledu na ty články mě vyděsilo, jak jsem psala. Zjistila jsem, že jsem prakticky vůbec nepoužívala věty. Všechno jsem psala v jedné lince a oddělovala pouze čárkami a divím se, že to někdo vůbec mohl číst. Možná budu mít úplně stejný pocit za dva, tři roky. Třeba mi také bude připadat, že jsem psala v roce 2013 hrozivě a budu se děsit těch článků, které dnes považuji za celkem povedené.

Nešťastná báseň nešťastné dívky

3. února 2013 v 13:50 | Terýsek |  Chvilka poezie
Příjemné odpoledne,

Báseň, kterou jsem napsala, není o mne. Nejsem nešťastná a zralá na sebevraždu jako vypravěčka této básničky, ba naopak. Poslední dobou jsem docela šťastná, ač mě občas dokáže něco vytočit a mám pocit, že to nezvládnu, vždycky si řeknu, že se mám vlastně skvěle. Na světě je tolik lidí, kteří mají důvod být nešťastní, že jsou o proti tomu moje starosti úplně bezvýznamné.
No a vzhledem k tomu, že budu celý příští týden mimo školu, hodila by se spíše nějaká oslavná báseň.

Báseň nešťastné dívky

Přemýšlím o smyslu života
do mysli vstoupila mi temnota
přemýšlím o tom zda má smysl žít
životem se potácet a strmou cestou jít

Doufám že jednou budu šťastná
má budoucnost že bude jasná
budu se procházet ranní rosou
šlapat na zem nohou bosou

Bude mi do zpěvu z radosti
z mé mysli vymizí starosti
budu se radovat
nádherně žít
jak ve snu co mohu v noci snít


Omlouvám se za chybné přiřazení k tématu týdne. Omylem jsem se překlikla. Už jsem článek odstranila a umístila jako klasický článek.
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png