Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

"Četla jsem" únor

27. února 2013 v 17:56 | Terýsek |  Knihy
Po včerejším "viděla jsem" přichází ,snad o něco zábavnější, "četla jsem. Nově jsem zařadila i zmínku o knize, kterou právě čtu a která se nejspíše objeví v některých z dalších dílů. Doufám, že se vám bude líbit můj článek a napíšete mi, jaká je vaše oblíbená kniha za poslední dobu.Jane Austenová - Mansfieldské panství
V minulém díle se objevila kniha Úskalí lásky a ani dnes se Jane Austenové nevyhneme. V únoru jsem měla týden volna a na poličce mi ležely poslední dva romány Jane Austenové, které jsem ještě nečetla. Mansfieldské panství mi už asi také proto nepřišlo nikterak zajímavé. Rozhodně nejde o žádnou špatnou knihu a nelituji toho, že jsem ji přečetla, ale příběh mi tentokrát příliš nesedl. S hlavní hrdinkou Fanny jsem se "neskamarádila" a někdy mi dokonce šíleně lezla na nervy. Nechápu její chování a ×SPOILER!× bohužel žiji v době, kdy si nedokážu představit to, že se zamiluji do svého bratrance. Vím, že tehdy to bylo normální, ale prostě mi to nejde dohromady. ×KONEC SPOILERU!×
Konec jsem si také představovala jinak a ač jsem věděla, jak to dopadne, nepřestávala jsem do poslední chvíle doufat, že se něco změní. Mansfieldské panství je pro mě u J. Austenové takový průměr. Ničím mě nenadchlo, ale také mě neurazilo. Možná také proto jsem chvíli váhala mezi udělení sedmičky a nebo osmičky. Protože jsem se ale rozhodla hodnocení zpřísnit, udělila jsem nakonec známku nižší.

dobra-koupe.cz

7/10
Pokud patříte mezi milovníky Jane Austenové, knihu si určitě přečtěte. Pokud si ale chcete přečíst nějakou její opravdu povedenou knihu, doporučuji sáhnout po klasice - Pýcha a předsudek, či Rozum a cit. Já za svoji absolutně nejoblíbenější knihu od této autorky považuji Emmu a vlastně ani nevím proč.


Jane Austenová - Pýcha a přemlouvání
Moje poslední kniha od Jane Austenové byla právě Pýcha a přemlouvání. Nutno říct, že se mi líbila o něco více, než Mansfieldské panství a opravdu ji doporučuji. Není tak dlouhá a tak je nepochybně vhodná i pro ty z vás, které dlouhé romány nudí. Celá zápletka sice místy vyznívá až trochu neskutečně, ale ve výsledku jde o celkem hezký a roztomilý příběh. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická a moc se mi k hlavnímu hrdinovi hodila. Jde opravdu o milé čtení - jako snad u všech knížek Jane Austenové :)

bux.cz
8/10
Moc povedený příbeh a hrdinka, které jsem fandila. Nedokážu moc odhadnout číselné hodnocení, jelikož už jsem Jane Austenové lehce "přejedená" , a berte ho proto prosím spíše orientačně.

Kirsten White - Paranormálové III. jednou provždy
Jde o poslední díl série Paranormálové, která mně snad jako jediná série s nadpřirozenými bytostmi ještě stále neleze krkem. Poslední díl bych dokonce hodnotila jako nejpovedenější z celé série. Opravdu povedené jsou popisy vílích říší a jejich královen. Ač jsou v knize popisovány jako dosti hrozivé, ráda bych se do nich podívala.
Oproti předchozím dílům zde také najdete mnohem více akce. Evie už přece jen nejezdí pouze na nudné mise a po nocích nemuluví s Viv, ale konečně musí řešit nějaký pořádný malér. U předchozích dílů se většinou něco "velkého" stalo až na konci. To, že se mi kniha líbila mnohem více než předchozí díly je asi způsobeno také větším výskytem Retha. Byl mi prostě vždycky sympatický a to i přesto, že občas vymyslí nějaký podraz a nejde tak o úplně kladného hrdinu. Mám ho ráda od prvního díle. O mnohem více, než Lease.

mybooks-varoin.blogspot.cz
8/10
Jde o vyloženě oddychové čtení, které na vás nezanechá nějaké velké "stopy." Pokud máte ale rádi nadpřirozeno, je pro vás poslední díl Paranormálů jako dělaný. Chválím Kirsten White za to, že odhadla správnou chvíli, kdy sérii ukončit a ještě k tomu ji ukončila velmi pěkně.


Momentálně čtu:
Začala jsem číst Bídníky od Viktora Huga. Všude jsem narážela na samá převyprávěná vydání, ale nakonec jsem knihu dostala k narozeninám. Je to čtení na dlouho a i přesto, že se příběh nachází ve dvou knihách, celou recenzi napíšu až po přečtení. Zatím se mi kniha moc líbí a ač čtu opravdu hodně a troufám si říct, že nejde o žádná povrchní díla, dává mi zabrat.
Dlouho dodržuji zásadu pouze jedné rozečtené knihy a tak možná příští díl "četla jsem" ani nebude. Nebo spíše určitě nebude.
Děkuji vám za přečtení mého super dlouhého článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | Web | 28. února 2013 v 21:49 | Reagovat

Don't worry, be happy and write with hate.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png