Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Velké blogové vzpomínání s kapkou smutku

5. února 2013 v 23:02 | Terýsek |  Píšu vážně-nevážně
Prohrabávala jsem se rozepsanými články a objevila spoustu článků z doby, kdy byl můj blog výhradně o psech. Při pohledu na ty články mě vyděsilo, jak jsem psala. Zjistila jsem, že jsem prakticky vůbec nepoužívala věty. Všechno jsem psala v jedné lince a oddělovala pouze čárkami a divím se, že to někdo vůbec mohl číst. Možná budu mít úplně stejný pocit za dva, tři roky. Třeba mi také bude připadat, že jsem psala v roce 2013 hrozivě a budu se děsit těch článků, které dnes považuji za celkem povedené.


Jak jsem tak bloumala nikdy nezveřejněnými články do nejrůznějších rubrik, docela se mi po psaní o psech zastesklo. Asi mi to trochu chybí. Tehdy jsem se blogu věnovala mnohem více, než dnes. Hledala jsem informace do rubriky "dog news" a dokonce, jak jsem dnes zjistila, jsem chtěla začít vyrábět i "klikačky" na přání. Dneska ani nevím, jak se taková "klikačka" dělá. Kupodivu jsem ale nepsala jen absolutní nesmysly. Psala jsem o psech. O zvířatech, která mi jsou neskutečně blízká a mám je opravdu moc ráda. Psaní o nich mě hrozně bavilo. V podstatě jsem si hrála na redaktorku nějakého psího magazínu a doufala, že můj blog jednou budou číst mraky lidí a budou se na mě obracet s dotazy ohledně výběru kabátku pro svého psího kamaráda. Asi jsem za těch dva a půl roku, co mám blog, hodně dospěla (Tedy alespoň pokud jde o sny s blogem.) Pochopila jsem, že takové slávy nikdy nemůžu dosáhnout. Vždyť to, co píšu já, se dočtete na každé webové stránce zaměřené na psy. V podstatě jsem přepisovala, vlastními slovy, obsah psích magazínů.
Přesto se mi po té době občas zasteskne. Přesto mám někdy chuť, a zvlášť poté, co nakouknu do kategorie rozepsané a smazané, začít zase psát o psech.
Do teď si pamatuji, jak jsem v pátek celé odpoledne vyráběla nový design a jak jsem pak na sebe byla strašně pyšná. Jak jsem se těšila, co vyroste z mého chickensmoothie zvířátka a jestli nakonec bude červené s bílými pruhy a nebo bílé s červenými pruhy. Pamatuji si, jak jsem psala další díly povídek o labradoru Dustinovi a jak jsem vymýšlela, co se bude v novém díle dít. Dokonce si pamatuji, že první, co jsem na Štědrý den po zapnutí nového počítače udělala, bylo otevření wordu a zahájení psaní nového dílu Dustina o Vánocích v jeho rodině. Ten díl jsem nikdy nezveřejnila. Uložila jsem ho do počítače a při nějakém "čištění compu" jsem ho definitivně smazala.
Pamatuji si, jak jsem seděla doma s atlasem psů a připravovala další "portrét plemene", či jak se to jmenovalo. Nikdy jsem nenapsala nic, co by bylo zkopírované. Vždycky jsem se snažila dát do toho něco ze sebe a vždycky mě strašně naštvalo, když jsem narazila na nějaký ten "Miley blogýsek" s hromadou okopírovaných fotek oné zpěvačky z jiných webů a zjistila, že má asi tak desetkrát větší návštěvnost, než já. Vždycky jsem v tu chvíli byla strašně naštvaná a měla jsem sto chutí s blogem seknout. A nikdy jsem to nedokázala. Vždycky mě nakonec chuť něco napsat přilákala zpět.

Možná se konečně někteří z Vás přestanou divit, že jsem si nezměnila adresu. Prostě patří k mému blogu. Kdybych změnila blog, už by to nebyl "ten můj" blog. Už by se k němu nevázaly ty vzpomínky a už nikdy bych k němu nenalezla takový vztah, jako mám k tomuhle. Možná bych ho měla ráda za pár let, až bych na to koukala s odstupem, ale teď ne. Tohle je můj blog. Blog, který jsem zakládala v říjnu roku 2010 a i když mi to už připadá jako strašně dlouhá doba, stále si na to moc dobře pamatuji. A co já vím. Třeba se jednou naštvu a navždycky tenhle blog smažu. Ale vím, že kdybych tohle udělala, časem by mě to zamrzelo. Je tu spousta vzpomínek a článků, které mě nutí mít ho ráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png