Od 29.4.2013 blog přesunut na www.terysleepyworld.blogspot.com

Duben 2013

Poslední

21. dubna 2013 v 16:12 | Terýsek |  Co se jinam nevešlo

Napsání článku, který právě čtete, pro mě nebylo vůbec jednoduché. Nevěděla jsem co napsat a do jeho psaní se mi vlastně ani moc nechtělo. Udělala jsem něco, co jsem dlouho rozmýšlela a doufám, že jsem se rozhodla správně. Rozhodla jsem se po dvou a půl letech psaní skončit s blog.cz a přesunout se na jinou adresu. A důvod?
Vadí mi, že je blog.cz stále více komerční. Pamatuji si, že když jsem začínala psát, spojení Novy a blogu mi vůbec nevadilo. Postupem času ale začaly přibývat nejrůznější weby jako doma.cz a hlavně krásná.cz, jejíž neustálá přítomnost na Facebooku blog.cz a hlavní stránce blogu mi přijde absolutně nepřijatelná. Nelíbí se mi, že se na mém blogu objevují reklamy na zpravodajství, které není zpravodajstvím. Kupříkladu včera na mě na jednom blogu z blog.cz vyskočilo okno, kde Nova propaguje svoje důležité zprávy, které se staly právě teď. Chápu, když na mne vyskočí zpráva o volbě prezidenta, o narození sloního mláděte v zoo a tak dále. Nechápu ale, co je tak aktuálního a důležitého na tom, že studentka prozradila, že se dá sexem v Irsku vydělat přes 200 tisíc a, že dokonce není jediná. Přijde mi, že na tn.cz pracuje nějaká banda úchylů, kteří si libují ve psaní všech zpráv se sexuálním kontextem. Čím nechutnější, tím lepší. Omlouvám se, že jsem se vyjádřila takhle nelichotivě, ale jinak už to opravdu nejde. To, co Nova nazývá zprávami prostě zprávy nejsou! Nova je prostě bulvární televize a začíná mi připadat, že se serioznější zprávy dozvím i na super.cz.
A na tomto serveru bych já měla publikovat svoje články? Prostě to nejde. Nikdy jsem tohle nechtěla udělat, jelikož jsem s funkcemi blogu spokojená. Líbí se mi komunita, sleduji zde spoustu blogů a líbí se mi i funkce nastavování. Můj blog mi přirostl k srdci. Mám zde své vzpomínky, nejrůznější zážitky a taky svojí "nejhorší" adresu, která mně neskutečně přirostla k srdci. Přijde mi, jako bych za sebou nechávala nějakou malou kapitolu svého života. Kapitolu, v níž jsem pochopila kouzlo psaní.
Můj nový blog na blogspotu bude mít úplně stejnou filosofii, jako tento blog. Nebudu měnit nic na stylu psaní a budu pokračovat v knižním a filmovém seriálu, který jsem před nedávnem začala dělat. Pokud máte moje články rádi, poznamenejte si moji novou adresu. Nebudu tento blog rušit, jelikož tady mám spoustu vzpomínek a navíc se k němu třeba vrátím. Třeba zjistím, že je blogspot hrozný a za měsíc budu zpátky. Zatím na mne z blogspotu dýchá taková neosobní atmosféra, ale doufám, že se to časem změní.
Chtěla bych moc poděkovat všem mým čtenářům za to, že občas napsali nějaký komentář, který mi zvednul náladu. Děkuji moc za to, že můj blog nikdy nedosáhl nějaké velké návštěvnosti, protože jsem díky tomu pochopila, že píšu pro sebe a ne pro okolí. Děkuju moc všem, kteří mi někdy s blogem pomohli a hlavně mé kamarádce, která mě přivedla k jeho založení. Její "hloupoučký" blog o bellasara mě přivedl k tomu, abych dva a půl roku psala články. Však ty víš.
Nechci se tady nějak moc loučit, protože se třeba vrátím. Nechám tuhle blogovou kapitolu otevřenou a budu doufat, že objevím něco, co mě k blog.cz přivede zpět.

P.S.PROSÍM VŠECHNY SVÉ STÁLÉ ČTENÁŘE, POPŘÍPADĚ TY Z VÁS, KTEŘÍ MĚ MĚLI V ODKAZECH NA SVÉM BLOGU, ABY SI ZMĚNILI ADRESU BLOGU NA ADRESU NOVOU (ODKAZ UVEDEN V HORNÍM BOXU.)DĚKUJI.

Nerozhodnost aneb mám,nemám...

9. dubna 2013 v 20:55 | Terýsek |  Co se jinam nevešlo
Mé tvůrčí období je opět pryč,
a já trávím čas na blogu pouze doplňováním dubnového dílu "viděla jsem." Je 9.4. a já mám tolik filmů, že z toho na konci bude tak dlouhý a nudný článek, že ho ani já sama nedočtu do konce.
Stále více zvažuji přesídlení mého blogu na blogspot. Neskutečně mě vytáčí spojení blogu s Novou a to, že se mi na blogu neustále objevují reklamy na články, které bych v životě nepřečetla. Neustále ne mne vyskakují reklamy na krásnou.cz, superstar, prásk.tv a podobné weby, na které chodím jen tehdy, když se potřebuji zasmát nad stylem psaní redatkorů.
Poslední dobou mě neskutečně vytáčí i facebookový profil blog.cz, kde jsou neustále sdíleny odkazy na stránky z krásné a nikdo nechápe, že mě absolutně nezajímá problém nějaké patnáctileté krávy, která neví, jak má přemluvit rodiče k povolení piercingu (omluvte můj lehce vulgární způsob vyjádření, ale jsem opravdu vytočená.) To je ještě jedna z těch lepších variant článků. Fakt mě to nezajímá a podle diskuzí pod příspěvkem to nezajímá spoustu dalších blogerů.
Kdyby to bylo poprvé...ale za těch dva a půl roku, co mám blog, se to zhoršuje. Nova neustále zakládá další nesmyslné weby a blog.cz pomalu začíná sloužit pouze jako jakýsi reklamní přestupní web na weby typu krásná atd.
Vadí mi to! Nejhorší je, že se s tím opravdu nedá nic dělat.

Takže studuji výhody blogspotu a zjišťuji, že by pro mě byl mnohem výhodnější. Jsem bloger, který nepíše pro lidi, ale spíše pro sebe. Vyhovoval by mi blog bez reklam s možností stahování celého obsahu do počítače. Na druhou stranu by mi asi přece jen čtenáři chyběli, jelikož na "blogspotí" už by mi nezavítal nikdo. To je to jediné, co mi na blogspotu vadí. Chybí tam jakási členská základna. Nějaký klub, který by sdružoval blogery, popřípadě nějaká stránka, jakou je srdce blogu. Pořád zvažuji, jestli by mi to za to stálo...

A co vy? Jaký je váš názor na současnou situaci na blog.cz? Máte nějaké zkušenosti s blogspotem? Budu moc ráda,když mi dáte vědět :)
(C) Terýsek 2010-2013

Děkuji za každý Váš komentář a doufám, že na můj blog zavítáte zase někdy příště.http://www.gocrueltyfree.org/downloads/GCF_Half_Banner_234x60.png